З 1 липня розмитнити авто в Україні можна буде через “Дію”. Послуга буде платною для усіх автомобілів, окрім електромобілів.

Це можна буде зробити набагато простіше та швидше, а водії зможуть це робити самостійно та онлайн. Платне розмитнення вводиться для наповнення державного бюджету та протидії корупції

Як розмитнити авто через “Дія”

У застосунку “Дія” можна буде заповнити електронну декларацію та зареєструвати своє авто. Послугу збираються запустити до 1 липня. Працюватиме вона наступним чином:

1. Власник вводить VIN-код автомобіля.

2. Система підраховує вартість розмитнення.

3. Вводяться додаткові дані про машину (свідоцтво про реєстрацію, експортна митна декларація, інші супровідні документи).

4. Автомобіль реєструється на порталі “Дія”.

Також буде потрібно ввести тип, марку та модель; рік виготовлення; об’єм двигуна (куб.см); тип палива.

Від розмитнення повністю звільнені електрокари, а автомобілі з гібридним двигуном мають ставку у два рази менше.

Ці характеристики пропонують зробити доступними для створення статистики та подальшого аналізу інформації про імпорт легкових авто, що збільшить прозорість автомобільного ринку.

Яка формула розмитнення авто в “Дія”

Розмитнення старих авто з великим пробігом за новим законодавством буде дешевше. Чим старший автомобіль, тим в меншу суму власнику обійдеться розмитнення.

Наприклад, за 1,5 літрову нову машину доведеться заплатити 3960 євро, за 8-річну – 1530 євро, а за 15-річну – всього 1260 євро. А в 2027 році розмитнення 8-річного автомобіля коштуватиме 1081 євро.

Мінкульт України виключив Максима Галкіна з "чорного списку" 4

В цілому вартість розмитнення розраховується за складною формулою. Крім віку машини, на вартість буде впливати обсяг і тип двигуна, а також податок на розкіш (тільки для нових авто вартістю від 375 мінімальних зарплат).

Ввезення авто класу Євро – 2 і вище буде як і раніше дозволений. А сертифікація машини стане добровільною, що дозволить заощадити кілька тисяч гривень.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

Коли вносити кошти та як отримати номери

Розрахунок оплати розмитнення буде у “Дії”. Для внесення коштів буде 30 днів.

Тобто податки більше не залежатимуть від митної вартості авто, зникне потреба у фізичному огляді ТЗ працівниками митниці – усе розраховуватиметься за чітко визначеною формулою.

Також ініціюється скасування примусової сертифікації, як це відбувається зараз, та замінити її на добровільну за прикладом експертного огляду в Сервісних центрах МВС. Це дозволить пройти розмитнення та реєстрацію ТЗ в телефоні без відвідування держустанов.

Номерний знак присвоюватиметься автоматично, а електронне свідоцтво про реєстрацію підвантажуватиметься у застосунок “Дія”. Водночас фізичний документ можна буде отримати поштою, а номерні знаки виготовити в будь-які приватній компанії з ліцензією на їх виготовлення.