Експерт розповів, чи варто українцям очікувати курсу долара по 27-28 грн вже цієї осені.

Економіст та фінансовий аналітик Олексій Кущ у коментарі “Сьогодні” розповів, що ще зарано говорити про стабілізацію ситуації. Коли економіка почне відновлюватися, то надто сильне зміцнення гривні піде на шкоду українським експортерам.

“Це не на користь економіці на етапі відновлення. Тому я не думаю, що в Україні можлива якась глибока відновлювальна ревальвація”, – зазначає експерт.

За словами аналітика, до курсу, який є зараз у найближчі пів року може додатися ще 15% – девальвація. Він не виключає, що восени долар може підскочити до 40 грн/долар.

Кущ вважає, що практично неможливо, що гривня зміцниться вище за 30 грн/долар.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

“Мало того, що це неможливо, це ще й не бажано. Тому що відновлення економіки – це підвищений попит на імпорт, насамперед технологічний та інвестиційний. Плюс нам потрібно буде підтримувати своїх експортерів, для чого потрібна невелика плавна девальвація”, – пояснює експерт.

Від початку війни готівковий курс долара пішов досить далеко за 30 грн, а в пікові моменти навіть досягав 40 грн.