Українці, які перебувають від 90 до 183 днів в ЄС (у кожній країні по-різному), зобовʼязані сплачувати податки з усіх своїх доходів у країні проживання, оскільки після цього періоду вони стають податковими резидентами.

Про це у своїй колонці на НВ написав адвокат Костянтин Соляр.

За його словами, українці повинні сплачувати в казну держави, в якій проживають, якщо мають джерело доходу, себто продовжили працювати віддалено, надають будь-які інші послуги або ж здають нерухомість в оренду.

Чи вдастся уникнути оподаткування?

Як написав Костянтин Соляр, Україна має угоди з усіма країнами ЄС, які дають змогу уникнути подвійного оподаткування. Однак якщо українець має зв’язки з новою державою (орендував нерухомість, віддав дітей до школи, знайшов роботу), то, ймовірно, його змусять сплачувати податки там, де він перебуває.

“Якщо у вас сім’я в цій країні або ваші діти пішли до місцевої школи, може бути достатньо 90 днів на рік, щоб вважатися податковим резидентом. У Великій Британії, наприклад, що більше зв’язків у вас із країною (житло, сім’я, робота тощо), то менше днів досить перебувати, щоб вважатися резидентом”, – зауважив експерт.

Ухилитися від сплати податків українцям не вдасться, оскільки в ЄС більш досконала фіскальна система.

Соляр наводить приклад, коли кілька українських ФОПів у сфері ІТ чи консультацій продовжила свою діяльність за кордоном, застосовуючи український єдиний податок. Однак в інших країнах, зокрема в ЄС, на ці послуги нараховуються інші податки, ухилитися від яких не вдасться.

Втрата допомоги в Чехії

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

Українські біженці в Чехії, які безкоштовно отримують харчування та засоби гігієни, можливо, втратять право на гуманітарні дотації. Йдеться про фінансову підтримку в розмірі 5000 крон, або орієнтовно 200 євро.

Відповідну інформацію містить поправка до закону lex Ukrajina, що регулює правила приймання в Чехії українських біженців. Серед інших поправок – тепер власники житла, які безплатно поселили українців, отримуватимуть “дотації солідарності”, навіть якщо біженці самі оплачують газ і електроенергію.

Грошової допомоги на 5000 крон, або 6300 грн, вистачає на покриття первинних виплат. Українцям їх виплачують на місяць, упродовж якого вони отримали візу захисту. Підтримку надають упродовж кількох місяців, якщо біженець не має інших джерел доходу.