Затриманий СБУ Віктор Медведчук почав свідчити проти п’ятого президента Петра Порошенка у справі про виведення із державної власності нафтопроводу “Самара – Західний напрямок”. Як стало зрозуміло зі слів кума Путіна, відома “труба Медведчука” не була його, а була “трубою Порошенка”.

Втім, на прихильників Порошенка це не матиме суттєвого впливу, вважає політолог, доктор політичних наук, викладач КНУ ім. Шевченка Петро Олещук. У коментарі ТСН.ua сказав, що своїми свідченнями Медведчук підтвердив оприлюднену раніше інформацію та по суті підтвердив усі обвинувачення, які раніше висувались Порошенкові раніше в рамках справи про державну зраду.

На думку політолога, тут найголовніше те, що Медведчук розповів про схему виведення з державної власності частини нафтопроводу “Самара-Західний напрямок” для подальшого прокачування через нього дизельного палива і відзначив, що там була ключова роль саме п’ятого президента Порошенка.

Як випливає зі свідчення, Порошенко не лише звернувся до кума Путіна з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив необхідні рішення в усіх українських інстанціях.

“Це по суті перетворює “трубу Медведчука” на “трубу Порошенка”. Тому що за свідченнями Медведчука, вона стала власністю саме Порошенка. І це дуже важливо”, – пояснив Олещук.

Політолог припускає, що Медведчук почав давати свідчення для того, щоб Україна обміняла його та він міг виїхати до Росії.

“Я не знаю, чому з’ясувалось зараз. Але Медведчук ніколи не відзначався сміливістю та готовністю йти до останнього, прикривати своїх бізнес-партнерів. Він достатньо цинічний, він турбується лише про себе та свої власні інтереси. І у цій ситуації в нього немає ніякого сенсу щось заперечувати. Ніяких можливостей у теперішніх політичних колах в Медведчука немає. Його все одно чекає суд. Але як варіант, його можуть обміняти. І якщо Медведчук дасть якість свідчення, розкаже про всі ті справи, які йому інкримінують, тим швидше відбудеться його обмін. Тому мотивація тут в нього дуже проста: чим швидше зіллє спільників – тим швидше відбудеться його обмін”, – наголосив Петро Олещук.

Також політолог наголосив, що після свідчення Медведчука в глобальному сенсі для Порошенка нічого не зміниться. Відтак, наслідки для Порошенка не варто переоцінювати.

На думку Олещука, Порошенко та його оточення перейдуть в глухий опір. Вони все заперечуватимуть та казатимуть, що це якась спецоперація проти них, що це дискредитація, порушення якогось пакту про ненапад. Хоча всім очевидно, що сам Порошенко його ніколи не дотримувався та займався виключно політичною боротьбою.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

“Я думаю, що на “ядро” прихильників Порошенка це дуже слабко вплине, тому що вони віддані своєму лідеру. Але прихильників Порошенка уже не настільки багато, як це було раніше. А тому глобально в сфері політики нічого не зміниться. Порошенко все заперечуватиме. Порошенко і його прихильники все відкидатимуть, а для переважної більшості виборців Порошенко уже не той політик, який становить якийсь інтерес”, – пояснив Олещук.

Нагадаємо, що затриманий СБУ Медведчук розповів про схеми виведення з державної власності частини магістрального нафтопродуктопроводу для прокачування через нього дизельного палива і закупівлі вугілля на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Описуючи суть схем, Медведчук повідомив, що Порошенко не лише звернувся до нього з проханням сконтактувати з керівництвом РФ, а й забезпечив прийняття необхідних рішень в усіх українських інстанціях.