В Україні досі залишається проблема з паливом, то обмеження на АЗС залишаються. Наразі ж автозаправні станції можуть продавати лише по 10 л в одні руки.

Про це розповів експерт паливного ринку, директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн в інтерв’ю НВ.

За його словами, у травні ситуацію з дефіцитом палива вирішать, хоча обмеження можуть залишатися.

«Фактично 24 лютого з першими залпами російських ракет було зруйновано систему забезпечення країни нафтопродуктами. Ми втратили наші основні джерела постачання — Білорусь та Росію, а це було до 70% ринку. Ще 10% надходило морем. Тобто ми втратили 80% ринку», — розповів Куюн.

Ситуація у квітні погіршилася, оскільки російські загарбники зруйнували Кременчуцький нафтопереробний завод (найбільше підприємство з виробництва нафтопродуктів в Україні) та понад 20 нафтобаз. Але Україна почала отримувати паливо з-за кордону.

«Загалом непогані обсяги були завезені у квітні, але їх недостатньо без внутрішнього виробництва. Це і призвело до кризи, яку ми маємо зараз», — наголосив експерт.

Куюн вважає, що до кінця травня ситуацію здебільшого вирішать, але обмежень ще не позбавимось.

Збройні Сили України запекло нищать російських окупантів: щоб підтримати їх можна перерахувати пожертви у фонд «Повернись живим». Долучитись до волонтерства, або отримати допомогу через державний портал viyna.net. Все буде Україна! 🇺🇦

«Скажемо так: я не думаю, що ми повністю позбавимося обмежень, які є на заправках. Але вони будуть не такі суворі, як зараз — 10 л в одні руки. Сподіваюся, до кінця місяця це буде 20−30 л. Тобто буде значно легше», — заявив він.

Як розвідка США допомагає ЗСУ відбивати російську агресію 4

Це – черга на заправці в Києві 6 травня. Видно, що водії досі продовжують стояти у довгих чергах, щоб заправити авто.

“Крім того, Росія здійснювала ракетні удари по нафтобазах, від чого було знищено або пошкоджено близько 15 об’єктів”, – сказав голова енергетичного комітету Ради Андрій Герус.