Росія погодилася заморозити свою кількість ядерних боєголовок на вимогу США

Росія запропонувала США продовжити на рік діючий договір про контроль стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3). Тепер Москва готова разом з Вашингтоном взяти на себе зобов’язання «заморозити» кількість наявних ядерних боєзарядів, повідомив МЗС Росії. Саме таку умову продовження договору висувала американська сторона, передає The Bell.

Материалы не попавшие на сайт мы выложили в нашем Telegram-канале. Перейди и подпишись!

Минулого тижня США звинуватили Росію в зриві переговорів про договір СНО-3. Вашингтон доклав усіх можливих зусиль, але Москва відступила від угоди, заявив американський представник в переговорному процесі Маршалл Біллінгслі.

Розбіжності викликало питання про замороження ядерних арсеналів. Президент Путін пропонував США продовжити ДСНВ в незмінному вигляді, Вашингтон називав умовою такого продовження замороження кількості наявних ядерних боєзарядів з обох сторін.

Росія згодна на цю умову, якщо США не будуть висувати ніяких додаткових вимог, йдеться в повідомленні МЗС РФ. Виграний від продовження договору час буде використано для комплексних переговорів про майбутній контроль над ракетно-ядерними озброєннями.

Взаємне замороження ядерних арсеналів Біллінгслі пропонував включити в де-факто новий договір. Це обмеження має включати тактичні заряди, частка яких у Росії зараз зростає. Москва вказувала, що таке формулювання залишає за дужками стратегічні неядерні й космічні озброєння, які активно розвивають США.

Договір СНО-3, що обмежує кількість розгорнутих боєголовок Росії та США (його дія закінчується у лютому 2021 року), можна вважати одним з головних досягнень президентства Барака Обами в сфері стратегічної безпеки. Президент Дональд Трамп збирався переукласти договір, включивши Китай, але спроба не мала шансів на успіх.

Источник: Mind

Раскрыть полный текст
Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение