Київ недоотримав мільярд через зовнішні втручання у земельний кадастр – Лещенко

Невідомі особи, що мали доступ до Державного земельного кадастру, змінювали статус об’єктів з комерційного призначення на промислове, внаслідок чого великі міста недоотримували мільярди гривень податків.  Про це заявив голова Держгеокадастру Роман Лещенко в інтерв’ю «Економічній правді».

Материалы не попавшие на сайт мы выложили в нашем Telegram-канале. Перейди и подпишись!

Лещенко виділив два основні типи втручань в Кадастр: зміна цільового призначення землі та зміна контурів і розмірів земельних ділянок.
За його словами, у великих містах – Харкові, Львові, Одесі – відбулася зміна статусу об’єкта з комерційного призначення на промислове і бюджет втрачав більше половини доходів за земельним податком.

«За нашими оцінками, через такі схеми міський бюджет Києва недоотримав близько мільярда гривень. Це тривало роками, і я говорив про це Віталію Володимировичу (Кличко – ред.), коли зустрічався з його командою», – повідомив голова відомства.

Також шахраї змінювали контури земельних ділянок – між двома ділянками утворювали ще одну.

«Це яскраво видно в Конча-Заспі, де таким чином «створювалося» чимало земельних ділянок. Частина з них реєструвалася на «липових» документах. Якщо взяти елітні приміські райони Києва, то є земельні ділянки, на які є два-три власники з різними документами. При цьому між цими ділянками утворені інші земельні ділянки. Це, фактично, колапс», – повідомив Лещенко.

За його словами, система Державного земельного кадастру перебувала в управлінні окремих суб’єктів, які не мали ніякого стосунку до посадових осіб.

«На цьому вони робили окремий бізнес. Будь-який файл у кадастрі можна було просто обнулити, змінити і на основі цього робити рейдерські захоплення», – заявив голова Держгеокадастру.

Источник: Mind

Раскрыть полный текст
Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение