Які країни не визнали інавгурацію Лукашенка. Список

23 вересня у Мінську відбулась таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка. Як на це відреагувала міжнародна спільнота?

Материалы не попавшие на сайт мы выложили в нашем Telegram-канале. Перейди и подпишись!

Україна
Українську позицію напередодні ввечері озвучив очільник МЗС Дмитро Кулеба – за його словами, “інавгурація” Лукашенка не робить його легітимним президентом Білорусі.

“Україна ніколи жодним чином не втручалася у внутрішні справи Білорусі й завжди підтримуватиме білоруський народ. З огляду на хід виборчої кампанії у Білорусі та подальші події, сьогоднішня “інавгурація” О. Лукашенка не означає його визнання легітимним главою Білоруської держави”, – написав пан міністр.

США
У Сполучених штатах після звістки про таємну інавгурацію Лукашенка також заявили, що не вважають його легітимним президентом Білорусі.

“Вибори 9 серпня не були ані вільними, ані справедливими. Оголошені результати виборів були сфальсифіковані й нелегітимні. США не можуть вважати Олександра Лукашенка законно обраним лідером Білорусі”, – йдеться в заяві Державного департаменту США.

“Він просто голова ОМОНу”. Білоруси протестують після таємної інавгурації Лукашенка

Німеччина
Офіційний представник уряду Німеччини Штефан Зайберт зазначив, що показовим є вже сам факт того, що церемонія інавгурації проходила таємно.

За словами Зайберта, вибори в Білорусі “взагалі не відповідали навіть мінімальним демократичним вимогам – вони не були ані чесними, ані вільними”.

Саме тому, додав Зайберт, і після церемонії інавгурації не може йтися про політичну легітимацію Лукашенка, що було б умовою для визнання його легітимним президентом Білорусі.

Велика Британія
Схожу позицію висловив і глава британського МЗС Домінік Рааб.

“Таємна інавгурація Лукашенка, яка сьогодні пройшла в Мінську, ще більше підриває його репутацію. Його сфальсифіковані вибори були обманом білоруського народу”.

Канада
Засудив інавгурацію і міністр закордонних справ Канади Франсуа-Філіпп Шампань. За його словами, Лукашенко не має достатньої легітимності, аби вважатися демократично обраним лідером.

Хто ще
Зі схожими заявами наразі виступили ще принаймні 7 країн Європейського союзу:

Данія
Словаччина
Чехія
Польща
Естонія
Латвія
Литва
“Президентські вибори в Білорусі не були вільними і справедливими. Результат виборів незаконний. Жодна церемонія – помпезна чи секретна – не змінить цього беззаперечного факту і не створить ілюзію законності. Я закликаю організувати нові президентські вибори”, – заявив президент Литви Гітанас Науседа.

Вітання з Туркменістану
Станом на ранок 24 вересня відомо, що з інавгурацією Олександра Лукашенка поки привітав лише президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов.

Натомість прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков не зміг відповісти на питання, чи вітатиме Лукашенка Володимир Путін.

“Не можу сказати. Зазвичай з інавгурацією, звісно, бувають у протокольному порядку якісь вітання. Можливо, він вирішить зателефонувати. Наразі я не маю такої інформації. Але ще раз хочу нагадати, що президент Путін вітав Лукашенка з обранням”, – заявив Пєсков.

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение