Жорстоко били і гвалтували: в Одесі померла 17-річна вихованка притулку “Світанок”

Материалы не попавшие на сайт мы выложили в нашем Telegram-канале. Перейди и подпишись!

З-за вживання сурогатного алкоголю померла 17-річна вихованка одеського притулку “Світанок”. Facebook Зої Мельник

В Одесі з 16 липня через вживання сурогатного алкоголю померла 17-річна Тетяна Борчук, яка виховувалася в скандально відомому притулку “Світанок”.

Колишня співробітниця поліції, борящаяся за прав дітей, Зоя Мельник в Facebook розповіла історію дівчинки. У 13 років вона стала жертвою сексуального насильства з боку товаришів по чарці матері.

“З тих пір у неї почався посттравматичний синдром, їй здавалося, що це повторюється, і вона писала заяви в поліцію. Пізніше цю особливість стало використовувати в своїх цілях колишнє керівництво притулку”, – розповіла представниця.

За словами самої Тані, саме мати її з дитинства поїла спиртним, з-за чого вже в 17 років у неї виявилися реальні проблеми з вживанням алкоголю. Дівчинка намагалася покінчити з собою, періодично збігала з притулку вживати міцні напої.

“Судячи з усього, ця згубна звичка, з якою вона не могла самостійно впоратися, і погубила її в результаті”, – написала Мельник.

Періодично Таню відправляли на примусове лікування в психіатричну лікарню. Але це не допомагало.

Якщо інші діти з притулку хотіли повернутися додому, Таня завжди говорила, що ні за що не поїде до своєї мами і що хоче в училищі. Вона була залякана, агресивна, як вовченя. І пила. Мабуть, через дитячої травми, це був її спосіб відходу від реальності”, – повідомила активістка.

“24 листопада 2019 року о 16:30 Таня мені зателефонувала з телефону інший вихованки і повідомила, що в неї відібрали мобільний телефон і побили за спробу покинути притулок. Наступного дня я написала заяву в правоохоронні органи про побиття Тані.

Прокуратура відкрила кримінальне провадження, почалися слідчі дії, Таня на допиті підтвердила насильство.

Але на наступний день в притулок приїхала служба у справах дітей, а потім раптово з області приїхала мати Тані, яка навіть на засідання суду про позбавлення прав не була, як завжди, з ознаками алкогольного сп’яніння, почала кричати, заборонила дівчинці проходити експертизу. І написала заяву, що претензій до били її дочка не має”, – поділилася Мельник.

За її словами, служба не поспішала позбавляти прав її мати, а в суді представники органу опіки навіть брехали, що вона стала виправлятися.

“Звичайно, адже таким чином, легко домовляючись з страждає алкоголізмом матір’ю, ця зграя отримувала повну владу над дівчинкою. Ми дуже сподівалися, що коли Тані виповниться 18 років, вона позбудеться від нав’язливої “опіки” і зможе розповісти нарешті правду. А адже тоді до кримінальної відповідальності могли залучити всіх зацікавлених осіб з цієї шайки. На жаль… Таня не дожила до свого повноліття і вже нікому нічого не зможе розповісти”, – резюмувала правозахисниця.

У 13 років дівчинка стала жертвою сексуального насильства з боку товаришів по чарці матері Facebook Зої Мельник

Періодично Таню відправляли на примусове лікування в психіатричну лікарню Facebook Зої Мельник

Таня завжди говорила, що ні за що не поїде до своєї мами Facebook Зої Мельник

Таня не дожила до свого повноліття і вже нікому нічого не зможе розповісти Facebook Зої Мельник

Як повідомляв PROZORO.NET.UA Малиновський районний суд Одеси 17 червня виніс вирок двом вихователям по справі про тортури в одеському Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей (ЦСПРД), більш відомий як притулок “Світанок”. Вони визнані винними в невиконанні професійних обов’язків, які призвели до тяжких наслідків.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение