Українцям через кілька тижнів перерахують податки і виплати: скільки отримаємо і заплатимо

В Україні разом з підвищенням прожиткового мінімуму з 1 липня перерахують цілий ряд виплат. Наприклад, податок для першої групи “єдинників” збільшиться майже на 20 грн, також зростуть субсидії при умові, що розмір доходу залишиться колишнім.

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Про це йдеться в матеріалі PROZORO.NET.UA. У формулі розрахунку розміру знижки також фігурує прожитковий мінімум. Середньомісячний дохід одного члена сім’ї ділять на два прожиткових мінімуму, множать на 15% і на загальний дохід сім’ї. Отримана сума – обов’язковий платіж за комуналку, а решта повинна покрити субсидія.

Для прикладу, з прожитковим мінімумом в 2027 грн обов’язковий платіж для сім’ї з чотирьох осіб з сукупним доходом 10 тис. становить 928 грн. А після підвищення прожиткового мінімуму 2118 грн ця ж сім’я з тим же доходом повинна буде віддавати за комуналку вже 885 грн.

Податки. “Для першої групи платників єдиного податку ставка встановлюється в межах 10% прожиткового мінімуму”, – йдеться у ст. 293 Податкового кодексу. Так, до 1 липня показник ПМ для працездатного становить 2102 грн, а ставка – 210,2 грн. Після першого липня прожитковий мінімум буде 2197 грн, а ставка – 219,7 грн.

Аліменти та виплати військовослужбовцям. Від розміру прожиткового мінімуму також залежить разова матеріальна допомога українцям, яких призивають на строкову службу в армію (вона становить два ПМ) і мінімальний розмір аліментів. Як пояснює юрист Діна Дрижакова, розмір аліментів визначає суд, він залежить від багатьох чинників (матеріальне становище другого батька, розмір заробітної плати того, хто буде платити аліменти і т. д.), законом визначені лише мінімальні розміри аліментів: не менше половини прожиткового мінімуму на дитину.

Як раніше повідомляв PROZORO.NET.UA українці до 2020 року повинні заплатити податки за свої квартири і будинки за минулий рік. Платити потрібно за нерухомість, яка перевищує площу 60 кв. м (квартири) і 120 кв. м (для будинків). При цьому власники великих квартир (від 300 кв. м і будинків (від 500 кв. м) додатково отримають квитанцію на 25 тисяч гривень.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение