В Україні з молотка продадуть собак боржників. Фотофакт

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Міністерство юстиції України через свою систему електронних торгів арештованим майном (РАХУНКАХ) продає собак.

Новим власникам пропонують як породистих Рексів, так і Барбосів-дворняг. Як з’ясував PROZORO.NET.UA цим держава займається з самого моменту запуску цієї площадки.

Днями мережу сколихнула новина про продаж східноєвропейської вівчарки і пітбуля. Торги по них почнуться 22 і 25 травня.

За вівчарку держава встановила стартову ціну в 1300 грн. Пес живе у Хмельницькому.

Продаж собак за борги

П’ятирічний пітбуль – з міста Лиману Донецької області. Його оцінили в 112 гривень 50 копійок. Разом з фото пса йдуть знімки його книжки з щепленнями.

Продаж собак за борги

Продаж собак за борги

Продаж собак за борги

Продаж собак за борги

Мін’юст і раніше продавав собак, встановлюючи на них ціну від 50 до 1000 гривень.

Продаж собак за борги

Багато торги так і не були завершені, але деяких собак віддали новим власникам.

Продаж собак за борги

Продаж собак за борги

Що відбувається з собаками

В системі СЕТІВ сайту “Вести” повідомили, що іноді через портал їх продають собак, які кусаються. Тобто, після нападу на людину проходить суд, який вирішує забрати тварину у господаря.

Наприклад, наприкінці минулого року в Ізмаїлі була дворняжка, яка двічі покусала людей. Її хазяйка-пенсіонерка свою провину визнала. Суд вирішив конфіскувати тварина і оштрафував жінку на 51 грн. Купити дворняжку захотіли одразу три людини, але подальша її доля не відома.

“Собаку купили на аукціоні, але за документами ніхто не прийшов до сих пір. Чисто теоретично могли викупити, але залишити пса у старої господині. Якщо ж собаку не куплять, тоді буде засідання спеціальної комісії, яка вирішить, що з нею робити. Приміром, визначить слідчий ізолятор на службу або куди вийде влаштувати, аж до притулку. Про приспання тварини не йдеться, немає такої процедури”, – сказав сайту головний державний виконавець Південного міжрегіонального управління Мін’юсту Антон Маринов.

Міністр юстиції пояснив, як все насправді

Міністр юстиції Денис Малюська підтвердив, що його відомство продає собак, яких за рішеннями судів держава забирає у господарів. А скоро в системі РАХУНКАХ у продажу з’являться три лева і п’ять ведмедів.

При цьому він спростував розхожу думку, що це робиться виключно з-за того, що власники тварин – боржники. Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, пітбуль з Донецької області опинився на аукціоні з-за того, що йому “не пощастило з характером, не пощастило з господарями” – пес кусався і нападав на перехожих. Суд постановив забрати.

“Щиро сподіваюся, що у нових господарів йому буде краще. Якщо нових нормальних господарів не з’явиться, викуплю цю собаку на аукціоні сам і віддам на перевиховання або навчання”, – написав міністр.

Малюська додав, що, ймовірно, скоро на РАХУНКАХ з’явиться лот з трьома левами (Річчі, Вітольд, Багіра) і п’ятьма ведмедями (Балу, Маша, Аня, Потап, Тимоша). Про них він пообіцяв розповісти окремо.

Як господарі рятують улюбленців

“А тепер, власне, про глибокі проблеми. Ми дійсно виконання рішень судів змушені відбирати тварин у їх власників. Часто це йде на користь тваринам, яких забирають від неналежного утримання. Іноді тварин забирають за борги, але тут мова звичайно йде про домашніх тварин, які мають вартість. Якщо тварина є домашнім улюбленцем, його за копійки (ціна лотів мізерна) викуповують назад власники (через родичів або близьких)”, – розповів Малюська.

Він визнав, що з-за необдуманих слів депутата від “Слуги народу” Євгена Брагара, який радив людям продавати собак, щоб заплатити за комуналку, до держави сформувалося негативне ставлення. Але реалії життя складніше.

“Зараз разом з народними депутатами обдумуємо варіанти належного законодавчого врегулювання таких ситуацій”, – підсумував Малюська.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA в Україні вже 4-й рік існує спеціальний майданчик для продажу заарештованих активів сетами. За задумом авторів ідеї, на відкритому аукціоні кожен бажаючий зможе прозоро купити будь-який товар, який раніше був арештований виконавчою службою. Будь це автомобіль, квартира або земельну ділянку.

В Україні на аукціоні OpenMarket виставили на продаж заарештований близькомагістральний пасажирський літак Ан-148.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение