У Харкові у студента виявили нетиповий випадок малярії

У Харкові у 22-річного студента зафіксували випадок зараження малярією.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Як повідомляє Центр громадського здоров’я України, студент приїхав в нашу країну 3 вересня 2019 року, але перші симптоми проявилися тільки 9 травня 2020 року.

У хлопця з’явилася слабкість, біль у горлі, температура тіла підвищилася до 37 градусів. І лише 15 травня студент звернувся до лікарів за допомогою. Лабораторний аналіз показав, що у студента знайшли збудники малярії P. vivax і P. оvale (збудники малярії такого типу можуть жити в організмі людини безсимптомно до трьох років). 16 травня його доставили в лікарню з діагнозом малярія.

У Харкові зафіксували випадок зараження малярією

Повідомляється, що за місцем проживання хворого проведена епідеміологічна та ентомологічна перевірка.

“У зв’язку з відсутністю в даний генерації малярійних комарів, малярійний сезон у Харкові не розпочався”, – зазначено в повідомленні.

Малярія – гостра гарячкова хвороба. У людини, що не має імунітету, симптоми зазвичай з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованим комаром.

Лікарі нагадали симптоми малярії: лихоманка, головний біль, сильне потовиділення і слабкість. Однак відзначається, що дані симптоми можуть проявлятися слабо, що ускладнює діагностування малярії.

Медики попередили, що по поверненню з країни, де є ризик заразитися малярією і при прояві симптомів ГРВІ – необхідно звернутися до лікаря.

Лікувати малярію протягом перших діб після появи симптомів, інакше хвороба може розвинутися в серйозне захворювання, і привести до смерті.

Найбільший ризик розвитку серйозної форми захворювання виявляється у дітей, вагітних жінок і людей з ослабленим імунітетом.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA у Харкові закрили дві лікарні із-за спалаху COVID-19.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение