“Північний потік-2”: Німеччина змінила рішення на користь Росії

Федеральне мережеве агентство Німеччини (BNA) змінило своє рішення на користь Росії і вивело її газопровід “Північний потік-2” з-під дії норм газової директиви Євросоюзу на території країни строком на 20 років.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Про це повідомила компанія-оператор газопроводу Nord Stream AG на своєму сайті 20 травня. Там зазначили, що в Німеччині визнали значну роль газопроводу в забезпеченні енергетичної безпеки країн Європи.

Таким чином Росії дали можливість з допомогою поставок газу нав’язувати свої політичні інтереси.

Рішення по “Північному потоку-2”

“Федеральне мережеве Німеччини прийняло рішення про звільнення газопроводу “Північний потік” з-під дії ключових положень Газової директиви ЄС. … Згідно з рішенням звільнення з-під дії зазначених положень відноситься до ділянки газопроводу на території Німеччини, включаючи територіальне море, і спочатку діє протягом 20 років, вступаючи в силу ретроспективно з дати прийняття змін до Закону про енергетику 12 грудня 2019 року”, – сказано в повідомленні.

На сайті BNA і в Twitter-акаунті агентства станом на 21 травня інформації, що підтверджує заяву Nord Stream AG, не оприлюднили.

В чому суть Газової директиви

Росія прагне добудувати газопровід “Північний потік-2” в обхід України, щоб використовувати його як засіб монопольної поставки газу в держави Європи і при необхідності диктувати політичні вимоги (так званий газовий шантаж).

В Європі це розуміють, а тому поставили умову, що ні у одного газопроводу не може бути одного користувача.

В оновлених правилах Газової директиви вказали, що оператори трубопроводів, що проходять у морській економічній зоні країн ЄС, зобов’язані резервувати до 50% потужностей газової магістралі для прокачування палива від альтернативних постачальників.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA:

  • 8 лютого Париж і Берлін підготували компромісний варіант поправок до Газової директиви ЄС, які дозволять їх затвердити, однак залишать Берліну широкі можливості для реалізації проекту “Північний потік-2”.

  • 13 лютого Рада ЄС і Європарламент попередньо схвалили посилення Газової директиви Євросоюзу на підставі значно доопрацьованого і пом’якшеного проекту поправок, розробленого Німеччиною і Францією. Від них безпосередньо залежить доля російського газопроводу в обхід України.

  • 21 лютого Рада Європейського Союзу ухвалила поправки до Газової директиви, які зачіпають “Північний потік-2”. Мова йде про компромісний варіант поправок, що передбачає посилення вимог до нового проекту російського газового монополіста “Газпрому”.

  • 19 березня комітет Європарламенту з питань промисловості, досліджень та енергетики підтримав проект поправок до Газової директиви ЄС, яка може створити перешкоди для російського газопроводу в обхід України “Північний потік-2”.

  • 15 травня Федеральне мережеве агентство ФРН (BNA) відмовило компанії Nord Stream 2 AG у висновку проекту російського газопроводу “Північний потік-2” з-під правил оновленої Газової директиви ЄС.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение