“Горбатого могила виправить”: чим прославився мер Черкас, якого Зеленський відкрито назвав бандитом

  • Президент України Володимир Зеленський назвав мера Черкас бандитом і сказав, що не сяде з ним за один стіл

  • Анатолій Бондаренко покликав главу держави на “розборки”

  • Як з’ясувалося, скандальний мер замішаний у безлічі кримінальних та корупційних скандалів

  • Мера по старій пам’яті називають “Толя Каструля”

  • В Бондаренка була судимість, яку він “обнулив”

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко знову потрапив у скандал. Під час прес-конференції 20 травня президент України Володимир Зеленський привселюдно назвав його “бандитом”, той, у свою чергу, вирішив подати в суд. Дивовижний спосіб вирішення проблеми для мера, який, за словами знаючих людей, багате кримінальне минуле – мовляв, зазвичай кликав на “стрілку”.

Детальніше про фігуранта безлічі скандалів – в матеріалі PROZORO.NET.UA.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко – фігурант безлічі кримінальних та корупційних скандалів

Від “Толі Каструлі” до мерського крісла

У кулуарах Черкаської міської ради за нинішнім мером Черкас, як колись за Черновецьким (Льоня Космос. – Ред.), закріпилися стійкі прізвиська “Толя Каструля”, “Залізяка” і “Толя Плитка”. Навіть однопартійці за очі так (“Каструля”. – Ред.) називають Бондаренко.

Історія цього прізвиська міського голови бере початок з бурхливої молодості, яка проходила в селі Лисянка, що на Черкащині. Як розповідали місцеві мешканці, “Каструлею” Бондаренко стали називати за те, що він свого часу нібито розпилював на метал якісь заводи, а також займався прийомом і перепродажем кольорових металів. Пізніше прізвисько закріпилося нібито і в кримінальних колах.

Після того, як Анатолій Бондаренко став міським головою Черкас, стан його оточення, так само як і родини, стало різко збільшуватися.

Найближче оточення почало отримувати від міста елітні земельні ділянки і різні преференції. Розрослися буйним цвітом Мафи, з якими Бондаренко обіцяв боротися. Наближеним депутатам міськради, що суперечить логіці місцевого самоврядування, віддавалися на відкуп ключові міські департаменти.

Люди призначалися на посади не за принципом достатньої кваліфікації та професійних знань, а наближеності і особистої відданості меру.

Анатолій Бондаренко

Але найстрашніше – саме під час каденції Бондаренко вже в 2018 році Черкаси стали самим кримінальним містом в Україні.

Так, був убитий депутат Черкаської обласної ради від ВО “Батьківщина”, екс-заступник міського голови Черкас Сергій Гура і розстріляний з автомата депутат Черкаської міської ради від фракції КРІП Михайло Бинусов.

Перша судимість: навіть липовий диплом

В далекому 2005 році були відкриті кримінальні провадження щодо голови Лисянської райдержадміністрації, зараз же – мера Черкас Анатолія Бондаренка.

В ході розслідування встановлено, що в 2004 році Бондаренко незаконно отримав від проректора Білоцерківської філії внз “Відкритий міжнародний університет розвитку людини Україна” підроблений диплом бакалавра. Хоча насправді Бондаренкпро в липні 2004 року був відрахований з числа студентів другого курсу заочної форми навчання за невиконання навчального плану.

У лютому 2005 року щоб дістати посаду голови Лисянської РДА, Бондаренко надав підроблений диплом в Черкаську ОДА, де на підставі в тому числі і цього диплома, його кандидатура була внесена до Кабінету міністрів. Після чого, за результатами подання уряду, розпорядженням президента в березні 2005 року був призначений на вказану посаду.

По суті, в 2005 році Анатолій Бондаренко не мав диплому Вузу, за плечима молодого голови була лише середня школа

“Тобто людина, який приймав присягу державного службовця, одразу ж порушив її. Але тоді правоохоронців дуже просили не давати хід справах, тому що це був великий сором для обласної влади. Його просто звільнили, а справи” затихли”, – розповідав журналістом депутат Черкаської облради Олександр Рибченко.

Анатолій Бондаренко

Відзначимо, що 6 липня 2006 року Бондаренко все ж був звільнений “у зв’язку з виявленням його невідповідності займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації”.

А в 2007 році Звенигородський районний суд прийшов до висновку, що дії підсудного повинні кваліфікуватися за ч. 3 ст. 358 КК України, як використання завідомо підробленого документа, і визнав Бондаренко винним.

Анатолія Бондаренка було призначено покарання у вигляді одного року обмеження волі і звільнення від нього на підставі закону про амністію.

Депутатство обнулив “гріхи”

У березні 2006 року на місцевих виборах Анатолій Бондаренко вперше був обраний депутатом Черкаської обласної ради від ВО “Батьківщина”. Депутатство в подальшому дозволило в апеляційній інстанції обнулити судимість.

4 березня 2008 року вирок Звенигородського суду було скасовано із-за істотних порушень кримінально-процесуального законодавства Апеляційним судом Черкаської області у складі колегії суддів Ільченко А. М., Євтушенко В. Р., Тапала К. Примітним є те, що і підсудний, прокурор просили скасувати попередній вирок.

Як встановлено в ході судового розгляду, вперше кримінальну справу було порушено в жовтні 2005 року, а закрито вже в грудні того ж року, за відсутністю складу злочину. У червні 2006 року прокурор області скасував постанову про закриття справи, коли підозрюваний по справі вже був у статусі депутата і не повідомив обласній раді про притягнення його до кримінальної відповідальностів.

Відповідно до Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, прокурор, який порушив кримінальну справу стосовно депутата місцевої ради, повідомляє про це відповідну місцеву раду не пізніше наступного робочого дня з дня порушення кримінальної справи.

Апеляційний суд дійшов висновку, що підсудний був притягнутий до кримінальної відповідальності з порушенням вимог ст. 31 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

Тому всі слідчі дії та зібрані докази були визнані нелегітимними з-за того, що прокурор не повідомила в обласну раду про факт кримінальної справи.

“По бєспрєдєлу”

На посаді міського голови Черкас Бондаренко продовжив безкарно. “беспределить”.

Його вважають одним з призвідників скандальної сесії в Черкасах, де молодики в масках змушували депутатів голосувати, не випускаючи їх із зали і застосовуючи фізичну силу.

Саме тоді народних обранців силою змусили голосувати за бюджет, який був розбалансований і містив ряд корупційних складових, а також залишав без уваги безліч нагальних проблем городян.

Крім бюджету, на порядку денному стояло ще одне важливе питання – обрання нового виконкому, який також був проголосований в догоду меру.

Скандальна сесія в Черкасах

Бондаренко скликав і таємне засідання позачергової у Каневі, де депутати Черкаської міськради підтримали незаконне рішення виконкому про збільшення дохідної частини бюджету міста на 210 мільйонів гривень.

Секретна сесія в Каневі

Також мера Черкас Анатолія Бондаренка підозрювали, що він розікрав партійні кошти ВО “Батьківщина” в період виборчої кампанії. Про це в інтерв’ю розповіла депутат Черкаської районної ради 5-го і 6-го скликань від “Батьківщини” Катерина Онопрієнко.

НАБУ зловила на гарячому

Відзначимо, що зараз Національне антикорупційне бюро України веде розслідування проти Анатолія Бондаренка, яке стосується недостовірних даних у деклараціях за 2016 і 2017 роки. Зокрема, підозра стосується факту невнесення відомостей у декларацію автомобіля Lexus LX 570 2012 року випуску, який був записаний на матір Олену Бондаренко.

Зазначимо, що мер Черкас Анатолій Бондаренко при зарплаті всього 26 384 гривень у 2015 році володів великим будинком і сімома автомобілями.

На Анатолія Бондаренка був оформлений будинок загальною площею 170 квадратних метрів в селі Лисянка Черкаської області. Вся інша нерухомість оформлена на його дружину — Валерія Бондаренко: квартира в Черкасах (111 “квадратів”), нежитловий будинок у Виноград Лисянського району (85 кв. м), житловий і нежитловий будинок в Черкасах (по 105 кв. м кожен), земельні ділянки Погоди (1047 та 458 “квадратів”) і Черкасах (468 кв. метрів); в тій же Погоди недобудовані житлової з нежитловим будинку (534 “квадрата”).

Один з автомобілів “бідного” мера Бондаренко

Все перераховане вище – лише верхівка айсберга. Жителі Черкас переконані, що “пригоди” мера рано чи пізно повинні привести до закономірного підсумку – Бондаренко опиниться за гратами. Однак, на їхню думку, зв’язок з криміналітетом і високе заступництво в політичних колах поки що дозволяють меру залишатися на волі.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение