Гепарди: як вони виглядають і що їдять. Цікаві факти

Гепард – найшвидша кішка з усіх сухопутних тварин. Він може досягти швидкості до 110 км на годину. Гепард може розігнатися до такої швидкості за 3,5 секунди.

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Гепарди в основному зустрічаються в Африці, також є невелика їх населення в Ірані. Вони люблять жити на відкритих ділянках суші, таких як африканські трави і савани. Про місце проживання інших тварин читайте у підручнику з біології за 7 клас Т. В. Базанова.

Гепарди вважаються вимираючим видом. У 1900 році було понад 100 000 гепардів, але сьогодні їх близько 11 000.

Характерні ознаки

Гепарди мають короткий засмаглий хутро, який має невеликі чорні точки, що допомагає їм втекти. На білій області шлунка у гепарда плям немає. Дорослі кішки зростуть до 60 кг і довжиною близько 130 см.

Вони мають струнке тіло, довгі ноги і вузьку талію. Самка зазвичай менше самця, але зовнішніх відмінностей між чоловічим і жіночим гепардом немає.

Гепарди менше, ніж лев, тигр, леопард і ягуар. Часто їх вважають самими маленькими з великих кішок.

Самці для полювання часто об’єднуються в групи, які називаються коаліціями. Зазвичай вони групуються з братами, але можуть і з існуючою групою або іншими самцями, які були самотніми. Однак самки гепардів полюють поодинці або з дитинчатами.

гепард

yak-zrobyty.in.ua

Харчування

Гепарди в основному харчуються газелями, импалами, цісарками і зайцями. Вони полюють у сутінках або на світанку.

У них відмінний зір, тому підкрадаються як можна ближче до видобутку, а потім використовують свою максимальну швидкість для лову. Гепарди зазвичай їдять жертву якомога швидше, перш ніж лев або гієни зможуть забрати її.

Маленькі гепардики дуже вразливі, коли народжуються. Мати уважно оберігає дітей від потенційних ворогів: лева, леопарда і зграї гієн. Молоді гепарди живуть з мамою до 1,5 року.

В основному гепард проживе 15-20 років.

Цікаві факти про гепардів:

  • Хоча гепарди не можуть ревіти, вони видають ряд інших звуків, таких як муркотання, щебетання, ридання і гарчання. Вони використовують деякі з цих звуків для спілкування з іншими гепардами.

  • Стародавні єгиптяни тримали гепардів в якості домашніх тварин.

  • Талісманом для чіпсів Cheetos є Честер Гепард.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение