“Боїмося, що прийдуть з кувалдою і болгаркою!” У Києві сім’ю з трьома дітьми виставляють на вулицю. Ексклюзив

  • У Києві родина Бойковых стала жертвою шахрайської схеми

  • Їхню квартиру продали за нібито борги за кредитом, який вони виплатили ще в 2011 році

  • Чоловік і дружина разом з трьома дітьми можуть опинитися на вулиці

  • У справі фігурує нотаріус, яка неодноразово була помічена в пособництві рейдерським загарбникам

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Рейдерські захоплення в Україні продовжують набирати обертів. З допомогою хитрих схем зловмисники заволодівають рухомим та не рухомим майном. Від таких дій у Києві постраждала багатодітна сім’я Бойковых. В один березневий день в двері їх квартири постукали незнайомці, на руках у яких були документи про купівлю-продаж об’єкта. Всю сім’ю по суті попросили вийти з речами на вулицю. Детальніше читайте на PROZORO.NET.UA.

В квартирі живуть уже 15 років

Сім’я Бойковых проживає в чотирикімнатній квартирі на столичних Позняках вже 15 років. На покупку квартири батько сімейства брав кредит у донецькому банку “Промекономбанк” у 2007 році, який успішно був виплачений у 2011 році, про що свідчать документи з фінустанови.

Весь цей час сім’я жила спокійно, поки в листопаді 2019 року банк не ліквідували, з тих пір Бойковым стали слати листи “щастя”.

Через 9 років, після погашення кредиту за квартиру, сім’ю рейдери виселяють

“Свої кредити банк передав “Фідобанку” і ще чотирьом компаніям, які потім далі передавали по ланцюжку. Остання компанія була ТОВ “ФК “Інновація”. Вони почали надсилати нам грізні листи про те, що ми їм повинні мало не мільйон гривень. Вони пояснювали це тим, що ми нібито не все виплатили, і на залишок боргу за всі ці роки нараховувалися штрафи і пеня. Кілька разів нам надсилали листи, ми на них відповідали, відправляли перерахунки банку з печаткою, пропонували зустрітися в суді, але реакції не було”, – розповідає PROZORO.NET.UA Світлана Бойкова.

В результаті, без попередження компанія виставила квартиру на електронні торги, де її продали якійсь молодій дівчині 1996 року народження на ім’я Андрюшина. Договір купівлі-продажу був підписаний столичним нотаріусом Тверській Інесою Володимирівною, яка, до речі, має за спиною великий послужний список за незаконними угодами.

“Квартира була продана в січні 2020 року, ми про це не знали, документи оформили в лютому, і 10 березня вранці нам подзвонили, до нас з’явився адвокат цієї Андрюшиной, всунув нам копію цих папірців і каже: “Виселяйтеся, квартира вже не ваша”, – говорить Світлана.

Шахраї виставляють багатодітну сім’ю на вулицю

Суди та поліція поки результатів не дають

Як тільки Бойковы дізналися, що потрапили до рук шахраїв, вони одразу ж звернулися до правоохоронних органів. В Дарницькому відділенні поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за статтею “шахрайство”. У травні відбулося перше засідання суду.

“Вже було розгляд справи в суді 13 травня, але його перенесли на 22 червня з причини того, що адвокат Андрюшиной подав заяву до суду з тим, що ми повинні виплатити його клієнтці більше 120 тисяч гривень за оренду. Оскільки квартира вже нібито не наша, тому або виселяйтеся протягом тижня, або платіть”, – продовжує історію Світлана.

На даний момент захист постраждалих готує відповідну заяву. “Адвокат вважає, що потрібно активізувати поліцію, тому що вони ведуть себе мляво, нічого не роблять. Кримінальне провадження вони відкрили, але все якось тихо”, – зазначила жінка.

Поліція повільно розслідує справу про рейдерське захоплення

Крім того, ще 17 березня сім’я подала скаргу на нотаріуса Тверську в антирейдерську комісію Мін’юсту. Але за два місяці чергу до її розгляду так і не дійшла.

Зараз на квартиру накладено арешт, щоб шахраї не змогли її перепродати. Бойковы продовжують жити там, побоюючись неочікуваних візитів незнайомців. “Боїмося, що прийдуть з кувалдою і болгаркою”, – зазначила Світлана.

Іншого майна у сім’ї немає, йти їм нікуди. В квартирі живуть троє дітей, одна з дівчаток ще не досягла повнолітнього віку, і їх просто намагаються викинути на вулицю.

Подробиці афери

Як вже писалося раніше, у рейдерському захопленні бере участь певна фінансова компанія “Інновація” і нотаріус Інеса Тверська.

Завдяки шахрайською схемою “Інновації”, Андрюшина придбала чотирикімнатну квартиру Бойковых за 33 тисячі доларів, які перерахувала на рахунок фінансової компанії. Липовий договір купівлі-продажу запевнила Тверська.

В самому документі – завідомо недостовірні дані: 1) відчуження квартири здійснено з доброї волі; 2) квартира оглянута покупцем і явних недоліків не виявлено; 3) квартира вільна, в ній відсутні особисті речі; 4) квартира і всі комплекти ключів передані покупцеві.

Сама Тверська вже неодноразово була помічена в подібних махінаціях з квартирами. В березні цього ж року нотаріус провернула схему з іншого квартирою в Оболонському районі Києва. Історія один в один схожа на ситуацію з Бойковыми. Після ліквідації банку, у якому потерпілий брав кредит на квартиру, чоловік намагався купити свій залишок боргу з аукціону, але колекторські компанії активно підвищували ставку. В результаті борг перейшов компанії “Мегаинвест Сервіс”, яка продала квартиру без відома власника.

Крім того, в 2015 році Тверська брала участь у захопленні підприємства “БМБ Маргарин” у Черкасах, а в 2019 році вона сприяла рейдерському захопленню мережі автозаправок “Мустанг” з восьми станцій, розташованих в Одеській області.

У 2018 році проти Тверській відкрили кримінальне провадження. Як встановила Київська місцева прокуратура №2, нотаріус, зловживаючи своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди у розмірі 18 тис доларів, незаконно зареєструвала право на торговий центр вартістю 135 млн гривень у Дарницькому районі столиці за сторонніми особами.

Обвинувальний акт був спрямований в Дарницький райсуд Києва. Але, враховуючи, що Тверська продовжує займатися незаконними схемами, це її не зупинило.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение