Контррозвідка СБУ викрила генерал-майора, який працював на ФСБ РФ

Генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов, зокрема, за завданням російських спецслужб планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) викрила високопоставленого агента Федеральної служби безпеки Російської Федерації у вищих ешелонах влади. Ним виявився генерал-майор СБУ Валерій Шайтанов. Його, як повідомляє пресслужба відомства, підозрюють у державній зраді та вчиненні терористичних актів, зокрема, за завданням російських спецслужб він планував вбивство відомого добровольця Адама Осмаєва.

СБУ повідомляє про достатню кількість переконливих доказів, які свідчать про його роботу на ФСБ.

Аудіозаписи розмов:

Окрім того, Шайтанов збирав та передавав російській стороні інформацію про: 

  • обставини проведення окремих таємних операцій в районі АТО/ООС і задіяних в них співробітників; 
  • міжнародне співробітництво вітчизняних спецслужб у сфері національної безпеки і оборони; 
  • співробітників керівної ланки Департаменту контррозвідки, оперативних підрозділів СБ України та ЦСО «А», українських розвідувальних органів. 
  • підбір, вивчення та вербування старших офіцерів спеціальних і розвідувальних органів для роботи на ФСБ. 

Окремо слід наголосити, що використовуючи своє службове становище Шайтанов отримував розвідувальну інформацію від старших та вищих офіцерів Служби

Слідство також володіє беззаперечними доказами, що за завданням спецслужб РФ генерал-майор Шайтанов планував проведення терористичних актів на території України. За це представник ФСБ гарантував винагороду в розмірі $200 000 та паспорт громадянина РФ. У якості виконавця Шайтанов спеціально підібрав особу серед колишніх бійців спецпідрозділів. Підготовка до цих злочинів чітко зафіксована в матеріалах справи.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії. Проводяться обшуки за місцями проживання та тимчасового перебування Шайтанова, а також громадян України, які підозрюються у належності до агентурного апарату співробітника ФСБ РФ полковника Ігоря Єгорова. Встановлюються обставини їх протиправної діяльності.. У ході досудового розслідування буде визначено їх причетність до  розголошення відомостей з обмеженим доступом.

Нагадаємо: 30 жовтня 2017 року під Києвом біля селища Глеваха обстріляли автомобіль, в якому знаходилися Адам Осмаєв, якого російська влада звинувачує у замаху на Путіна, і його дружина Аміна Окуєва. Осмаєв отримав поранення, його дружина загинула внаслідок отриманих травм. 

Як повідомлялось, 12 січня 2020 року Національна поліція затримала групу осіб, що підозрюються у вчиненні низки вбивств, в тому числі у вбивстві Аміни Окуєвої.

Також читайте

У СБУ викрили 154 джерела фейків про коронавірус та заблокували дві тисячі спільнот за період карантину13 квітня 2020, 13:40

СБУ пропонує продовжити заборону на «Одноклассники» і «Вконтакте» ще на 3 роки10 квітня 2020, 18:41

СБУ скасувала тендери на купівлю авто на 25 млн грн 2 квітня 2020, 16:25

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение