Лісова пожежа наблизилася впритул до Чорнобильської АЕС – ВВС

Працівники станції терміново риють траншеї навколо ЧАЕС, щоб не пропустити вогонь

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Лісові пожежі, які тривають кілька днів на півночі України, тепер підійшли на відстань кількох кілометрів від Чорнобильської АЕС, передає ВВС.

Туроператор Ярослав Ємельяненко повідомив, що одна з пожеж досягла покинутого міста Прип’ять, яке колись обслуговувало атомну станцію.

Він сказав, що вогонь палає всього в 2 км від місця зберігання найнебезпечніших відходів ЧАЕС.

фото ДСНС

Представники Greenpeace у коментарі Reuters стверджують, що пожежі насправді набагато більші, ніж стверджує українська влада: найбільша пожежа охопила 34 000 га, в той час як друга пожежа, розташована всього за пару кілометрів від атомної станції, має площу 12 000 гектарів.

Ємельяненко також зазначає, що якщо пожежа охопить Прип’ять, це буде економічна катастрофа, тому що це місце постійно відвідували туристи в супроводі екскурсоводів, що забезпечувало хороший дохід.

У 2018 року місто відвідали понад 70 000 чоловік, а в 2019-му ця цифра зросла в рази після успіху міні-серіалу HBO про Чорнобильську катастрофу.

Поліція повідомила, що пожежі тривають з 4 квітня, після того, як чоловік підпалив суху траву біля зони відчуження. Відтоді вогонь наблизився до атомної станції.

За повідомленнями, в гасінні пожеж працюють понад 300 пожежників з десятками одиниць спеціальної техніки, а шість вертольотів і літаків намагаються загасити пожежу зверху.

фото ДСНС

Катерина Павлова, в.о. голови Державного агентства України з управління зонами відчуження, прокоментувала Associated Press, що вони «не можуть сказати, що пожежа під контролем».

«Ми працювали всю ніч, рили бар’єри і траншеї навколо АЕС, щоб захистити її від вогню», – сказала вона.

5 квітня в.о. голови Державної екологічної інспекції України Єгор Фірсов заявив в Facebook, що рівень радіації в цьому районі значно перевищив норму. Однак пізніше урядовці відкинули цей висновок і заявили, що рівень радіації «в межах норми». Фірсов також видалив свої зауваження.

Дим від вогню зараз дме в бік Києва.

Вибух Чорнобильської АЕС викликав хмару радіоактивних опадів в більшій частині Європи, найбільш сильно постраждала ділянка навколо ЧАЕС. Людям заборонено жити в межах 30 км від електростанції. Чорнобиль продовжував виробляти електроенергію до тих пір, поки останній діючий реактор заводу не був остаточно закритий в 2000 році.

Нагадаємо, 14 квітня Верховна Рада збільшила штрафи за підпал трави до 6000 грн і спричинення лісових пожеж до 150 000 грн. Закон ще має підписати президент України.

Також читайте

Кабмін виділив ДСНС 100 млн грн на зону відчуження ЧАЕС14 квітня 2020, 11:10

Поліція встановила чоловіка, причетного до виникнення пожежі в Чорнобильській зоні14 квітня 2020, 10:44

Рада збільшила штрафи за підпал трави до 6000 грн і спричинення лісових пожеж до 150 000 грн13 квітня 2020, 18:28

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение