У Мінцифри показали порушників режиму самоізоляції на карті України

У відомстві наголошують, що дані від мобільних операторів не містять «персональної інформації»

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Міністерство цифрової трансформації створило мапу, яка демонструє недотримання правил самоізоляції людьми, які повернулися із-за кордону, з країн де вирує коронавірус. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на сторінці в Facebook.

«Що означають кольори на мапі? За допомогою аналізу великого обсягу даних були визначені населені пункти, у яких мешкають люди, що повернулись із-за кордону та найменше дотримувались карантину – найменше перебувають на самоізоляції протягом 14 днів після приїзду», – зазначив у дописі Федоров.

Відтак, жовтогарячим позначено місця, де 50-200 людей не дотримувались карантину, червоним – понад 200. Зазначається, що у великих містах беруться дані на площі 500 на 500 метрів.

Міністр повідомив, що Мінцифри отримує від операторів мобільного зв’язку Big Data про більш ніж півмільйона осіб. Це абоненти, що повернулися до України з країн, де є епідемія, починаючи від 17 березня. На основі цих даних створюється мапа, якою можуть користуватись РНБО та МОЗ.

«Дані від мобільних операторів не містять жодної! персональної інформації про абонентів. Тобто ніякий конкретний абонент не відстежується», – наголосив Федоров.

Згідно повідомленню, міністерство отримує лише інформацію про кількість осіб у населеному пункті, що повернулися з-за кордону; країни та канал повернення;  кількість осіб, які не дотримується карантину; сумарну кількість інших людей, з якими контактували порушники.

Державні органи планують виктористовувати мапу для  оцінки рівня дотримання карантину особами, що мають високий ризик захворювання на COVID-19 у різних містах, для оптимізації розміщення ресурсів у тих регіонах, де найгірший рівень дотримання, а також для планування заходів із безпеки та захисту здоров’я.

Нагадаємо: прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що протягом квітня уряд не відступить від запроваджених обмежень, а розглядати послаблення карантинних заходів буде лише в травні за умови зниження динаміки захворюваності на COVID-19 в Україні.

Також читайте

39 лабораторій в Україні проводять тести на COVID-19 – МОЗ 9 квітня 2020, 11:20

Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90% 9 квітня 2020, 11:20

Кияни вже сплатили штрафів за порушення карантину на 100 тисяч грн – Кличко 9 квітня 2020, 10:56

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение