Росію чекає «глибока рецесія» через небажання витрачати резерви – аналітики

Експерти вважають, що влада боїться витрачати резерви через страх перед низькими цінами на нафту

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Поки світові лідери по всій планеті виділяють значні суми на підтримку економіки, Кремль «запасається сотнями мільярдів доларів» і не витрачає резерви. Про це із посиланням на Bloomberg повідомляє Forbes.

 Агентство підкреслює, що влада побоюється тривалого збереження низьких цін на нафту.

«З фінансово-бюджетної точки зору Росія менше більшості країн робить для того, щоб пом’якшити удар від карантинних заходів і зовнішніх чинників. Це може бути виправдано, якщо врахувати падіння нафтових цін, але наслідками будуть більш глибока рецесія і більш повільне відновлення», – вважає економіст Bloomberg Economics Скотт Джонсон.

Росія накопичила більше $550 млрд, в тому числі  165 млрд у Фонді національного добробуту, нагадує агентство. При цьому в умовах поширення COVI19 і ослаблення рубля російська влада витрачає лише близько 2% ВВП на підтримку економіки, вказує агентство з посиланням на дані міжнародного ING Bank.

Під час фінансової кризи 2008-2009 років Росія витратила 10% ВВП на боротьбу з наслідками, але змогла швидко відновити резерви завдяки зростанню цін на нафту, відзначає видання. Тепер же Кремль готується до «тривалого періоду низьких доходів від експорту».

«Ціни на нафту впали нижче за показники, які будь-хто міг собі уявити. Їм необхідно обережно витрачати резерви, тому що це все, що є », – заявила агентству Олександра Суслина з Економічної експертної групи.

Кремль, схоже, дійсно хоче, щоб нинішніх резервів вистачило на багато років, відзначають аналітики вони вважають, що російська влада, скоріше всього чекати до травня, спостерігаючи за нафтовими цінами.

Нагадаємо: 31 березня закінчилась глобальна угода щодо обмеження нафтовидобутку, лідерами угоди були РФ і Саудівська Аравія. В рамках угоди, світове виробництво було обмежено на 1,7 мільйона барелів на добу, не рахуючи добровільного скорочення Саудівською Аравією в 400.000 барелів на добу.

Саудівська Аравія одразу після припинення дії угоди ОПЕК+ наростила добування нафти до історичного рекордного максимуму.

Президент РФ Владімір Путін запропонував країнам-учасницям ОПЕК + скоротити загальні обсяги добування нафти на 10 млн барелів на добу від рівня першого кварталу 2020 року.Також він завив, що в обвалі цін на нафту винна Саудівська Аравія.

Пізніше ЗМІ вдалось дізнатись, що причиною труднощів в переговорах щодо обмеження видобутку нафти між країнами ОПЕК і Росією став жорсткий нафтовий ультиматум, який Саудівська Аравія поставила Москві.

Також читайте

Коронавірус може «відновитись» у вже вилікуваних людей – корейські експерти 9 квітня 2020, 10:10

НБУ продав на міжбанку $44,5 млн 9 квітня 2020, 09:40

В Україні зафіксовано вже 1892 випадки захворювання на коронавірус – МОЗ 9 квітня 2020, 09:38

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение