Резерви НБУ скоротились на $2,1 млрд за підсумками березня

Станом на 1 квітня міжнародні резерви України становили $24,9 млрд

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

перегляди

Станом на 1 квітня міжнародні резерви України, за попередніми даними, скоротились на 7,8% та становили $24,92 млрд, повернувшись до показників початку року. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

«Зменшення міжнародних резервів упродовж березня було зумовлене, насамперед, значними обсягами валютних інтервенцій Національного банку, спрямованими на згладжування надмірних курсових коливань через ажіотажний попит на валюту з боку бізнесу та населення», – сказано в повідомленні.

У регуляторі зазначають, що динаміку резервів упродовж місяця визначали наступні чинники:

  •  Операції НБУ на валютному ринку. У березні обсяг валютних надходжень від експорту зберігався на стабільному рівні, однак попит на валюту з боку бізнесу та населення значно зріс через ажіотаж навколо поширення коронавірусу в Україні та у світі.

  • Операції уряду з управління державним боргом.  На обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу загалом було спрямовано $1124,3 млн. З них $536,7 млн –  сплачено за облігаціями зовнішньої державної позики (ОЗДП), $409,3 млн – за зобов’язаннями України на користь МВФ. Решта коштів була сплачена за іншими зобов’язаннями перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями.

  • Переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют та інші операції НБУ, внаслідок яких резерви зросли на $16,6 млн.

Також в НБУ наголосили, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,7 місяці майбутнього імпорту та є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й регулятора.

Нагадаємо: НБУ купив на міжбанківському валютному ринку $186 млн 6 квітня.

Також читайте

Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90% 9 квітня 2020, 11:20

НБУ продав на міжбанку $44,5 млн 9 квітня 2020, 09:40

Найбільші українські банки поновили видачу готівкової валюти 8 квітня 2020, 16:40

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение