Після погроз Трампа Індія частково відновила експорт препарату від малярії

Президент США вважає, що гідроксихлорохін ефективний і проти коронавірусу

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Влада Індії частково зняла заборону на експорт препарату від малярії гідроксихлорохіну, який президент США Дональд Трамп оголосив потенційними ліками від коронавірусу, повідомляє агентство Reuters. Зазначається, що дозволи на експорт будуть прийматися окремо по кожному випадку.

Індійський уряд призупинив експорт гідроксихлорохіну, заявивши, що його запаси виснажуються в країні. Сусідні з Індієб країни, включаючи Непал, також активно закуповують протималярійний препарат.

Однак щодо його ефектвності досі немає жодних медичних досліджень, наголошує видання.

Трамп на вихідних обговорив з прем’єр-міністром Нарендра Моді збільшення  поставок препарату, і в понеділок заявив, що Індія може зіткнутися з «відплатою», якщо вона не зніме заборону на експорт. Йшлося про вже закуплену партію для поставок в США.

«Мені не подобається це рішення. Я не знав, що прем’єр-міністр Індії Моді так вирішив, – заявив Трамп. – Я здивований, якщо він так вирішив. Йому доведеться сказати про це мені. Якщо він не дасть дозволу на експорт замовленої партії, це його справа. Але, звісно, за це може наступити і відплата, а чому б і ні».

«Зважаючи на гуманітарні аспекти пандемії, вирішено надавати гідроксихлорохін у певній кількості всім сусіднім країнам, які залежать від наших поставок. Крім того, ми будемо поставляти  життєво важливі ліки деяким країнам, які особливо серйозно постраждали від пандемії», – цитує агентство заяву МЗС Індії.

Індія – найбільший в світі виробник гідроксихлорохіну (торгова назва «Плаквеніл»), який вона постачає в різні країни, в першу чергу найближчим сусідам – Непалу і Шрі-Ланці. В кінці березня влада Індії заборонила експортувати цей препарат «в усі країни без винятку».

Незважаючи на відсутність відповідних клінічних випробувань, президент США переконаний, що препарат ефективний і при лікуванні коронавірусу. Минулого тижня США замовили Індії 29 млн таблеток гідроксихлорохіну, хоча тоді вже діяла заборона на експорт. В особистій телефонній розмові з Нарендрою Моді Трамп підкреслив, що США будуть вельми «вдячні», якщо їх замовлення «буде випущено з країни».

Рішення влади дозволити експорт партії ліки в США вже засудила опозиція. Президент Індійського національного конгресу Рахул Ганді заявив, що Індія, звичайно, повинна допомагати всім країнам в боротьбі з коронавірусом. Однак життєво важливі препарати повинні в першу чергу бути доступні самим індійцям.

За останніми даними, в Індії виявлено понад 4700 інфікованих коронавірусом, померли понад 130 осіб.

Нагадаємо, Трамп просуває неперевірений препарат як засіб для лікування коронавірусу.

Також читайте

У Мінцифри показали порушників режиму самоізоляції на карті України 9 квітня 2020, 12:50

39 лабораторій в Україні проводять тести на COVID-19 – МОЗ 9 квітня 2020, 11:20

Американські регулятори дозволили авіакомпаніям скоротити рейси на 90% 9 квітня 2020, 11:20

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение