«Нафтогаз» трансформує ІТ-інфраструктуру для підвищення корпоративної прозорості

Компанія перевела в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

НАК «Нафтогаз України» перевів в промислову експлуатацію систему SAP S/4HANA для підвищення корпоративної прозорості, попередні версії систем SAP ECC (адміністрування), FinExpert та 1C (бухгалтерський облік) будуть переведені в архівний режим. Про це повідомляє пресслужба компанії.

«SAP S/4HANA – інноваційна платформа для комплексного управління процесами компанії, яка може розширюватись і повністю охопити всі бізнес-процеси Групи», – пояснюється в повідомленні.

Зазначається, що на сьогодні НАК «Нафтогаз України», АТ «Укртранснафта» та ДП «Укравтогаз» вже ведуть свої господарські операції в єдиній системі. Бізнес-процеси цих компаній підкоряються загальним правилам, мають спільні довідникові дані, що дозволяє оцінювати бізнес з однієї комплексної позиції.

У «Нафтогазі» наголошують, що інформація вноситься в систему один раз і без помилок, що підвищує її контроль і дозволяє мінімізувати паперовий документообіг між підрозділами.

Наразі компанії використовують систему SAP S/4HANA для проведення закупівель матеріалів і послуг, платежів контрагентам, відвантаження продукції, бухгалтерських операції, формування податкових накладних і декларацій, контроль виконання бюджетних лімітів тощо.

У компанії додали, що якісними ефектами від впровадження SAP S/4HANA стали:

  • миттєвий доступ до всіх господарський операцій;

  • контроль дій користувачів і їхнього доступу до інформації;

  • контроль виконання фінансових планів (лімітів);

  • отримання бухгалтерської звітності компаній і філій, в єдиній системі;

  • наскрізний процес закупівлі – від внесення потреб в матеріалах і послугах до оплати постачальникам.

Впровадження системи зайняло сім місяців – рекордний для ERP-систем строк – та було виконано силами ТОВ «Нафтогаз Цифрові Технології» (НЦТ, дочірня компанія Нафтогазу), без залучення сторонніх підрядників.

Як повідомляють у «Нафтогазі», надалі внутрішня команда НЦТ може впроваджувати систему SAP S/4HANA на інших підприємствах Групи та підтримувати її експлуатацію. Такий підхід дозволяє знизити вартість використання системи в рамках Групи та забезпечити єдиний корпоративний стандарт та прозорість інформації для прийняття управлінських рішень.

Нагадаємо: за рішенням уряду, НАК «Нафтогаз Україна» до 24 квітня зобов’язана здійснювати поставки природного газу виробникам теплової та електричної енергії незалежно від стану виконання умов щодо розрахунків, за умови наявності укладених належним чином договорів поставки природного газу.

Також читайте

В Україні вперше відбудеться онлайн-суд у додатку Zoom 9 квітня 2020, 09:00

«Нафтогаз» готує нові позови до «Газпрому» на $17,3 млрд 8 квітня 2020, 09:50

Ілля Рибчич: «Жоден попередній керівник «Нафтогазу» не посмів би судитися з «Газпромом» 6 квітня 2020, 15:30

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение