Верховна Рада прийняла в другому читанні законопроєкт про відкриття ринку сільгоспземель

Рішення підтримали 259 нардепів

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

перегляди

Верховна Рада прийняла в дургому читанні законопроєкт №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення». Рішення підтримали 259 народні депутати.

За відкриття ринку землі проголосували депутати з фракцій «Слуга народу (206), «Європейська солідарність» (23), «Голос» (13) та депутатської групи «Довіра» (12), а також 5 позафракційних парламентарів.

Земельна реформа є однією з двох принципових умов отримання Україною розширенного траншу МВФ у $8 млрд.

У підготовленому до другого читання законопроєкті передбачено, що відкриття ринку землі відкладуть до 1 липня 2021 року.

На першому етапі доступ до ринку отримають тільки фізичні особи. Одна людина зможе купити не більше 100 гектарів. З 2024 року купувати землю дозволять юридичним особам. Одна компанія зможе купити до 10000 гектарів землі. Також діє заборона на продаж державної землі.

Розрахунок за землю  передбачається виключно безготівковий із перевіркою походження коштів; забороняється купувати землю у 50-кілометровій зоні від кордону; зафіксовано мінімальну ціну на земельну ділянку; банки не зможуть купувати землю, лише брати у заставу; частина коштів від продажу земель державної та комунальної власності піде на створення Фонду розвитку сільських територій.

Питання надання права іноземцям купувати землю має бути вирішене на референдумі.

Третє за сьогоднішній день позачергове засідання Ради майже повністю провів перший віце-спікер Руслан Стефанчук. Перед голосуванням 30 березня парламентарі розглянули понад 700 правок. Загалом парламент розглянув 4018 правок до законопроєкту.

Водночас за даними Київського міжнародного інституту соціології у лютому введення продажу землі сільськогосподарського призначення підтримували 15% українців, проти – 62%.

Детальніше про те, як земельний бліцкриг перетворився на позиційну війну читайте у матеріалі Mind: «Відкладений ефект: чому депутати знову не ухвалили закон про ринок землі».

Також читайте

Історичне рішення: Верховна Рада прийняла закон про ринок землі31 березня 2020, 07:57

Зеленський розповів про позачергове засідання Ради й умови МВФ для виділення $8 млрд27 березня 2020, 21:31

МВФ може збільшити кредит для України після прийняття закону про банки та земельної реформи27 березня 2020, 10:05

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение