Польська PGNiG повідомила про перемогу над «Газпромом» в арбітражі на $ 1,5 млрд

Стокгольмський арбітраж затвердив нову формулу розрахунку ціни на російський газ після п’ятирічного спору

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Стокгольмський арбітраж виніс рішення на користь Польщі в п’ятирічному спорі з «Газпромом» про ціну на газ. Про це повідомляє польська державна нафтогазова компанія PGNiG.

«Арбітражний суд визнав аргументи PGNiG та підтвердив, що ціна на газ у ямальському договорі була неринковою та завищеною. Суд змінив метод розрахунку ціни на російський газ, пов’язавши його з рівнем цін на європейському ринку, що кардинально покращить умови імпорту газу для PGNiG», – йдеться в повідомленні з посиланням на слова президента правління PGNiG SA Єжи Квецінського, президент правління PGNiG SA і додав: Європейський, що означає різке поліпшення умов імпорту газу для PGNiG.

PGNiG ініціювала арбітражний розгляд проти «Газпрому» та «Газпром експорту» в 2015 році з вимогою переглянути ціну на природний газ, який поставляється до Польщі за контрактом від 25 вересня 1996 року.

Договір передбачав поставку близько 10 млрд кубометрів газу в рік, мінімальна річна контрактна кількість становила 8,7 млрд кубометрів на рік. Поточний договір діє до 2022 року.

Нагадаємо: Польща зменшила свою залежність від російського газу та готується відмовитися від контракту з «Газпромом» вже через 3 роки.

Також читайте

Судно-трубоукладач, яке начебто могло завершити «Північний потік – 2», змінило курс17 березня 2020, 20:30

Попит на СПГ в азійському регіоні падає 6 березня 2020, 08:50

Молдова може закупати газ в ЄС з поставкою через Україну дешевше, ніж у РФ – Макогон24 лютого 2020, 10:50

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение