Піца від Арахамии, крики “Ганьба” і скандал з масками: як Рада проголосувала скандальний ринок землі

Депутати в захисних костюмах, масках, окулярах, крики “Ганьба”, піци на першому поверсі і палкі суперечки. Так пройшли позачергові засідання Верховної Ради 30 березня. Нардепи прийняли історичне рішення, запустили ринок землі.

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Про те, як пройшло засідання парламенту – читайте в матеріалі PROZORO.NET.UA.

Прохання Зеленського і реакція депутатів

Всього за один день Рада провела три (!) позачергові засідання. Вирішили за день розглянути всі: і секвестр бюджету (його провалили), і законопроект про заборону повернення Приватбанку колишнім власникам (прийняли в першому читанні) і скандальний ринок землі. Президент Володимир Зеленський попросив нардепів останнє рішення підтримати, тому що потрібні гроші від МВФ. А без ринку землі не буде і кредиту.

fb.com

fb.com

До прохання глави держави не прислухалися всі. “Ви займаєтеся мародерством”, – заявила Наталія Королевська. Вона разом зі своєю фракцією “Опозиційна платформа – За Життя” наполягли на окремому розгляді кожної з сотень своїх правок. І кожен раз виступали з одним і тим же закликом – землю не чіпайте.

Що говорять противники ринку в Раді:

  • рішення про продаж землі повинні прийняти тільки на референдумі (грошей на нього немає, та й українці, згідно з більшістю опитувань, проти);

  • землю не можна продавати, бо в українців немає грошей її придбати;

  • все і так вже розпродали, тільки земля і залишилася.

Що говорять прихильники ринку в Раді:

  • ринок землі працює у всіх цивілізованих країнах;

  • іноземці купувати землю не зможуть, а в перший час ринок буде працювати тільки для простих українців (не компаній) та з обмеженням у 100 га (купити більше не можна);

  • без ринку землі не буде допомоги від МВФ, в України будуть великі проблеми.

Її колега Німченко вже в дев’ять годин вечора обурився: “не робіть з народних депутатів рабів”. Мовляв, працювати потрібно днем, а не цілодобово. У якийсь момент депутати спробували зовсім зірвати засідання – витягли свої картки і після невдалого голосування за чергову правку заявили – зареєструвалися всього 219 нардепів, немає кворуму і потрібно зупинятися. Віце-спікер Руслан Стефанчук з таким аргументом не погодився: “ну ви ж самі картки витягли”.

fb.com

Після того, як виявилося, що в залі, якщо вірити картками, всього 4 депутати від “Опозиційної платформи – За життя” (хоча ще кілька годин тому було 44), “слуги народу” в унісон закричали “Ганьба”.

Кричали “Ганьба” і представники “Європейської солідарності”, коли Стефанчук в черговий раз відмовився закрити засідання. Навіть намагалися заблокувати трибуну, але тривало це всього кілька хвилин. Потім знову повернулися по своїх місцях – розглядати правки.

На загальному тлі навіть відомий борець з ринком землі в Україні Юлія Тимошенко здалася дуже стриманою. Виступала всього кілька разів, не блокувала трибуну, ні з ким не штовхалася.

fb.com

Маски, піци і комітет на свіжому повітрі

На вході в зал кожному депутату видали засоби особистого захисту. І після кожного виступу без маски у залі влаштовували скандал: наполягали надіти маску і не поширювати заразу. Всі бояться коронавіруса. Зі скандалами з-за масок і взаємним контролем пройшло кількагодинне засідання Ради.

Деякі депутати не просто не знімали маски, але і наділи повний захисний костюм. Нардеп від “Слуги народу” Микола Тищенко відомий в стінах Ради своїм уважним ставленням до здоров’я: займається спортом, правильно харчується і дезінфікує руки кілька разів на годину. У Раду Тищенко прийшов в такому вигляді:

Ближче до 22 вечора в телеграм-каналах почали ділитися повідомленням від голови фракції “Слуга народу” Давида Арахамии. Він запрошував парламентаріїв на піцу – робота роботою, але без вечері депутати залишитися не можуть.

В 00:30 годин нардепи, виконавши свій обов’язок, почали розходитися по домівках. Вже через 9 місяців в країні запрацює ринок землі, а перед МВФ можна сміливо звітувати: своє “домашнє завдання” влада виконала, можна надсилати новий транш.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение