МОЗ Казахстану запевняє, що кількість інфікованих коронавірусом в країні не перевищить 3500 осіб

В країні будуть виплачувати медпрацівникам щомісячну надбавку до $2000

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

перегляди

Казахстан, який закрив практично всі великі міста в країні на час дії надзвичайного стану, прогнозує, що кількість інфікованих корнавірусом не перевищить 3500 чоловік. Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Елжан Біртанов, передає Reuters.

«Дуже складно робити прогнози в нинішній ситуації, оскільки багато факторів впливає на поширення інфекції. Якщо подивитися на тримісячний період – березень, квітень, травень, – ми сподіваємося, що кількість інфікованих в Казахстані не перевищить 3500 чоловік», – сказав Біртанов.

За його словами, влада Казахстану, виходячи з цих прогнозів, розраховує сили і засоби.

На сьогодні в країні з населенням близько 19 мільйонів чоловік зареєстровано 302 випадки коронавірусу, більшість – в Нур-Султана і Алма-Аті. Одна людина загинула.

«Основний пік епідемії ми в квітні пройдемо, а далі будемо продовжувати карантинні заходи, з метою поетапного зниження кількості передачі інфекції в Казахстані», – сказав глава МОЗ.

На початку березня президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв доручив збільшити до $10 млрд витрати на підтримку економіки в період надзвичайного стану в країні.

У понеділок урядова комісія встановила щомісячну фіксовану надбавку до заробітної плати медичним працівникам, задіяним в протиепідемічних заходах в розмірі від $500 до $2000 в залежності від їх кваліфікації та близькості до пацієнтів, а також передбачені додаткові виплати в разі зараження, інвалідності або смерті, викликаної вірусом.

«На жаль, є ризик для медпрацівників. Він в світі коливається від 15 до 20%. І з огляду на це ми формуємо резерви медпрацівників. Сьогодні у нас близько 16 000 чоловік задіяно, ми плануємо ще 10 000 чоловік залучити у квітні-травні».

Про цікавий підхід білоруської влади до епідемії – в матеріалі «Ніякого карантину і футбольні матчі: Білорусь вибрала власний шлях протидії коронавірусу».

Також читайте

США виділили Україні $1,2 млн для стримування коронавірусу31 березня 2020, 14:14

У Києві створено центр контролю за самоізоляцією хворих з легкою формою COVID-1931 березня 2020, 13:02

В Білому домі прогнозують, що від коронавірусу в США можуть померти 200 000 людей31 березня 2020, 12:53

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение