М’який підхід не спрацював: у Швеції спостерігається стрімке зростання смертності від COVID-19

У країні досі відкриті школи, працюють спортзали та ресторани і ходить громадський транспорт

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

перегляди

Після невимушеного підходу до пандемії, який не передбачав ніяких локдаунів, як в решті Європи, щоденний рівень смертності від коронавірусу в Швеції різко пішов вгору за останні два дні. Про це повідомляє Forbes.

На відміну від інших країн Швеція вирішила не вводити жорсткі карантинні заходи, натомість влада поклалась на самоізоляцію громадян та зосередилась на лікуванні тих, у кого вірус був виявлений. При цьому в країні продовжують працювати більшість підприємств, спортзалів, ресторанів та барів, навчальні заклади також відкриті.

Експерти говорять, що такий підхід став причиною високого рівня смертності в країні від коронавірусу – від нього помирають майже 8% інфікованих шведів. Для порівняння: цей показник у сусідніх Норвегії та Данії складає 2% та 4% відповідно.

9 квітня по усій країні було зареєстровано близько 10 000 випадків інфікування. За даними Шведського агентства охорони здоров’я, за останні два дні щоденно помирало понад 100 шведів, загальне число загиблих в країні складає 782 людини.

Статитистичні дані показують, що шведи, очевидно, самостійно практикують соціальне дистанціювання, велика кількість людей працює віддалено, однак цього не досить аби завадити розповсюдженню вірусу.

Згідно з даними YouGov, Швеція є країною, яка боїться COVID-19 найменше у світі, і тільки 31% населення говорить, що «дуже» або «певною мірою» бояться заразитись вірусом.

Як повідомляють шведські ЗМІ, уряд Швеції сподівається, що парламент наділить його повноваженнями вводити надзвичайні заходи, такі як закриття підприємства або зупинка громадського транспорту, які зараз залишаються відкритими.

Як повідомлялось, Швеція обрала власний шлях боротьби з коронавірусом. Лідери Швеції та представники охорони здоров’я країни наголосили на важливості миття рук, соціального дистанціювання та захисту людей старше 70 років. Однак громадяни країни вільно гуляють містами, відвідують кафе, на дитячих майданчиках граються діти, продовжують працювати тренажерні зали.

Державний епідеміолог Андерс Тегнелл заявив, що шведська стратегія засновується на науці та зводиться до наступного: «Ми намагаємось достатньо уповільнити розповсюдження, щоб ми могли справитись з кількістю нових пацієнтів».

За його словами, підхід Швеції сприяє посиленню відчуття відповідальності в суспільства.

Нагадаємо: професор математичної статистики Стокгольмського університету Том Бріттон спрогнозував, що більша частина населення Швеції заразиться коронавірусом до кінця квітня, коли поширення COVID-19 стане найбільш інтенсивним.

Також читайте

Через зупинки заводів, спровоковані COVID-19, європейський автопром втратив 1,5 млн автівок10 квітня 2020, 13:00

Світовий банк виділив Україні $50 млн для підтримки вразливих верств населення у період епідемії10 квітня 2020, 12:35

Франція створює фонд у 20 млрд євро для допомогти великим місцевим компаніям10 квітня 2020, 12:00

Источник: Mind

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение