В Україні з квітня підвищили пенсійний вік: хто залишиться без виплат

В Україні з 1 квітня пенсійний вік для жінок збільшили на 6 місяців – з 59 до 59,5 років. Ще через 7 місяців збільшать вимоги і по стажу.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Детальніше про нові правила читайте в матеріалі PROZORO.NET.UA.

Як збільшать пенсійний вік для жінок і чоловіків

У 2020 році українки, залежно від місяця народження, виходитимуть на заслужений відпочинок за різними правилами, які залежать від року народження. Ще з 2011 року в Україні поступово підвищується пенсійний вік для жінок. Щорічно збільшують його на 6 місяців, в результаті до 2021-го він становитиме 60 років. Час старту «заслуженого відпочинку» залежить від дати народження. В цьому році до 59 років вийдуть ті, хто народився не пізніше 30 вересня 1960-го.

Ще одна група тих, кому доведеться довше працювати, – ті, хто не виконали вимоги щодо стажу. В Україні поетапно підвищується вимога для виходу на пенсію в 60 років. У 2020-му це 27 офіційно відпрацьованих років. а в 2021-му – вже 28 років. В 2028-му кордон збільшиться до 35. Що це означає? Приміром, якщо вам зараз 40 років, у вас вже має бути мінімум 15 років стажу.

Є три «двері». Перша – зовсім залишитися без пенсії. Таке майбутнє загрожує тим, хто офіційно не має і 15 років стажу. Друга – вийти на пенсію в 63 роки. Зараз для цього потрібно від 17 до 27 років стажу, а в 2028-му (останній етап підвищення вимоги) – від 25 до 35 років.

Навіщо підвищувати пенсійний вік

Україна входить в топ-15 країн світу з найвищими темпами скорочення населення, згідно з даними ООН. Причому в найближчі десятиліття скорочення населення відбуватиметься за рахунок працездатних. За 5 років населення скоротиться на 18%, співвідношення між пенсіонерами та працюючими зросте майже вдвічі.

В таких умовах уникнути підвищення пенсійного віку не вдасться. З цим погоджуються і в правлячій партії. «Я думаю, що Україні потрібно йти на дуже плавне підвищення пенсійного віку, наприклад, на 1 місяць на рік, починаючи з 2023 або 2025 року, інакше ми своїх дітей прирікаємо на ще гіршу долю і гіршу пенсію. В той же час це не питання сьогоднішнього дня», – заявляла ще до карантину ггава профільного комітету Галина Третьякова.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение