В Україні ціни струму для промисловості нижче в 2-3 рази, ніж у Європі – екс-міністр

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Ціни електроенергії для промисловості в Західній Європі в 2-3 рази вище, ніж в Україні. В Білорусі і Росії – на 30-50% вище. Про це у себе на сторінці в Facebook написав колишній міністр ЖКГ і діючий заступник голови комітету парламенту з питань ПЕК і РК Олексій Кучеренко.

Він прокоментував вчорашню заяву компанії Interpipe Віктора Пінчука щодо зростання цін струму: «Мародери заявляють, що ціна для них зросла, і ця ціна більша, ніж у Європі. Це брехня. Я багато років в енергетиці. Я знаю, що в Західній Європі ціни для промисловості в 2, а іноді 3 рази вище, ніж в Україні. в східній – в 1,5-2 рази. Більш того, в Білорусі і Росії кінцева ціна для споживачів вища, ніж та, за яку вони продають електроенергію в Україні на 30 -50%». Він також попросив показати будь-яку платіжку для заводу або домогосподарства в ЄС, яка була б нижче української.

Кучеренко також написав, що компанія за цінами припала на «найбільший кризу галузі за останні 20 років», який значною мірою викликали непрофесійні та деструктивні дії голови комітету ВР з енергетики і ЖКГ Андрія Геруса.

«На ринку немає розуміння балансу. ТЕС працюють на мінімальних обертах. В цей час заходить імпорт з Росії та Білорусі за демпінговими цінами. На складах нікому не потрібні мільйони тонн вугілля. Державні шахти майже зупинилися. Найбільше особисте вугільне підприємство зупинено. ДП «Гарантований покупець» на грані банкрутства. Енергоатом вже відмовився віддавати йому 40% електроенергії, яка повинна була піти для населення. За кілька тижнів ця лавина рознесе роздрібний ринок, і в наших хатах погасне світло», – підсумував автор

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение