У Борисполі хворого з коронавірусом відправили додому: з’ясувалися ексклюзивні деталі

Причиною відмови в госпіталізації чоловіка з коронавирусной хворобою в місті Борисполі Київської області стала його прописка.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Про це PROZORO.NET.UA розповів директор Бориспільського центру первинної медико-санітарної допомоги Євген Держак.

ЧИТАЙТЕ: ОСТАННІ НОВИНИ ПРО КОРОНАВИРУСЕ

Як пояснив медик, коли чоловік відчув перші ознаки нездужання, він звернувся в Кабінет вірусологічного контролю і зробив тест на COVID-19. Оскільки він виявився «слабопозитивным», «у пацієнта взяли додатковий мазок із зіву і відправили на реакцію ланцюгової полімеризації». Через кілька днів прийшов її результат, він виявився позитивним.

Чоловік був відправлений на самоізоляцію. «Дистанційно його спостерігала сімейний лікар – дзвонила, питала про самопочуття, консультувала».

Коли стан пацієнта почало погіршуватися, з’явилася задишка, «лікар вчинила правильно і прийняла рішення про госпіталізацію». Вона звернулася в службу «103». Там її перенаправили до Білоцерківської лікарні №3, яка приймає таких пацієнтів. Сімейний лікар зв’язалася з головним лікарем лікарні та погодила госпіталізацію, потім знову подзвонила в «103».

Штучна вентиляція легенів, ілюстрація

Через кілька хвилин сімейного лікаря зателефонували з Білоцерківської лікарні і повідомили, що не можуть прийняти пацієнта, оскільки він прописаний в Києві, а не в Борисполі. «І тут закрутилося! Київ каже: а чому ми з Борисполя повинні брати? А у нього київська прописка. Ну і що? А Біла Церква каже: чому я київську прописку повинна брати? На цьому все й закінчилося», – розповів Євген Держак.

В даний час пацієнт знову знаходиться на домашній самоізоляції. У цьому контексті лікар підкреслив, що ситуація вкрай небезпечна. «Зараз у нього нормальний стан, і через годину у нього буде задишка і його треба буде підключати до апарату штучної вентиляції легенів, але ми вже не встигнемо його довезти».

Хронологію історії з хворим коронавірусом в Борисполі докладно виклав на своїй сторінці в Facebook голова правління громадської організації «Платформа Здоров’я» Тимофій Бадіков:

Як писав PROZORO.NET.UA, Київську міську клінічну лікарню №9 звинуватили у відмові госпіталізувати хворого коронавірусом COVID-19, з-за чого чоловіка, якого вже забрала швидка, довелося везти назад додому.

Раніше мер Києва Віталій Кличко заявив про те, що лікарі столиці нададуть допомогу кожній людині, у якого буде підозру або захворювання коронавірусом COVID-19, незалежно від того, чи підписав він декларацію з сімейним лікарем чи ні.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение