Діти з аутизмом в Дніпрі: як їм допомагають і що потрібно знати про хвороби

Щорічно 2 квітня проходить Всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму. Ми хочемо підкреслити необхідність допомагати людям, що страждають невиліковним захворюванням, та підвищувати рівень їх життя.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Як розпізнати аутизм і оформити інвалідність у Дніпрі, і як допомагають у місті особливим діткам – читайте далі в нашому матеріалі.

Діти з аутизмом

aba-kurs.com

Що таке аутизм

Аутизм – це порушення розвитку нервової системи. Його неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людини до соціального життя.

Розлади аутистичного спектру починаються в дитинстві, однак зберігаються в підлітковому і дорослому віці. У більшості випадків ці стани виявляються в перші п’ять років життя.

Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чогось дуже простого.

Такі діти виявляють здібності до малювання, музики, конструювання, математики тощо. При цьому інші сфери життя не будуть цікавити дитину.

Є безліч факторів, які підвищують вірогідність появи у дитини аутизму, в тому числі фактори навколишнього середовища і генетики.

Як відомо, вакцинація не може викликати розвиток аутистических розладів у дітей, оскільки ураження мозку відбувається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода.

Діти з аутизмом

Міфи про аутизм

Згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я України, існує кілька міфів про аутизм.

Міф 1: Аутизм це хвороба

Факти: Розлади аутистичного спектру – це не хвороба, а стан, що виникає внаслідок порушення розвитку головного мозку і характеризується вродженою і всебічним дефіцитом соціальної взаємодії і спілкування. Аутизм неможливо вилікувати, проте з часом можна скоригувати і адаптувати людини до соціального життя.

Міф 2: Аутизм пов’язаний з вакцинацією

Факти: Численні дослідження доводять, що вакцини в принципі і вакцинація проти кору не можуть бути причиною розвитку аутизму у дітей. Розлади аутистичного спектру – це генетичне порушення, з ним народжуються, а не купують через щеплення в дитинстві або в результаті неправильного виховання. Ураження мозку відбувається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку плода.

Міф 3: Аутизм рідкісне порушення

Факти: Аутизм більш поширений, ніж синдром Дауна, тому рідкісним назвати його навряд чи можна.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, одна дитина із 160 страждає розладом аутистичного спектру.

Міф 4: Всі люди з аутизмом генії/мають порушення інтелекту

Факти: Люди з аутизмом різні. Так, серед них є ті, хто може вирішувати складні математичні задачі і володіє феноменальною пам’яттю, а є люди і з середніми здібностями. Люди з аутизмом можуть бути надзвичайно обдарованими, проте їм потрібно набагато більше часу, щоб навчитися чогось дуже простого. Якщо у дитини є проблеми з інтелектом – це додатковий діагноз.

Міф 5: Люди з аутизмом замкнуті, не хочуть спілкуватися і їм ніхто не потрібен

Факти: Це не так. Як і всі, вони відчувають потребу в спілкуванні. Їм завжди є що сказати, просто складно це зробити. Тому потрібно вчасно знайти альтернативний спосіб комунікації. Їм дуже потрібна допомога, підтримка та розуміння.

Зазначимо, що в Україні зареєстровано понад 7000 таких дітей.

Діти з аутизмом

Як зрозуміти, що у дитини аутизм

У Міністерстві охорони здоров’я радять звернути увагу і повідомити лікаря, якщо у Вашої дитини відчутне порушення мови, немає емоційного контакту з людьми (передусім з батьками, дитина відокремлений, а серед інших людей відчуває тривогу, невдачі викликають у нього гнів, а поведінка в цілому є стереотипним.

Наприклад, дитина здійснює одні і ті ж дії протягом довгого часу: повторює одне і те ж слово, бігає по колу, розгойдується з боку в бік тощо.

Зазначимо, що наявність окремих симптомів не означає, що у Вашої дитини аутизм. У той же час, повідомте про це лікаря, щоб отримати кваліфіковану відповідь.

Опитувальник для діагностики аутизму

Опитувальник розладів аутистичного спектру – це інструмент, що дозволяє оцінити особливості спілкування і поведінки у дитини, щоб виявити симптоми, пов’язані з розладами аутистичного спектру. Також це спосіб діагностики аутизму у дітей без урахування вікової категорії, рівня розумового розвитку або ступеня прояви аутизму.

Діагностика можлива для дітей від 1 року до 16 років.

За даними наукових досліджень, його точність близька до 99%, результати відповідають іншим діагностичним опитувачів, діагнозів лікарів і думок батьків. Опитувальник заповнюють батьки або опікуни.

При заповненні опитувальника необхідно відповісти на 79 питань (які описують 30 ознак) подаються у форматі так/ні, звичайно на заповнення потрібно не більше 15 хвилин.

Після заповнення натисніть кнопку «Відправити». Результати прийдуть Вам на електронну пошту.

Заповнювати треба в формі Google – Опитувальник для діагностики аутизму.

Діти з аутизмом

Як оформити інвалідність для дітей з аутизмом в Дніпрі

У Дніпрі інвалідність для аутиста оформляється через медико-соціальну експертизу. Всі обстеження можна проходити амбулаторно.

Для початку варто звернутися в клініку за місцем проживання для підтвердження діагнозу. Звертатися потрібно до невролога або дитячого психіатра. Якщо в лікарні немає профільного лікаря, потрібно взяти направлення в Дніпропетровську обласну психіатричну лікарню.

Потім фахівець повинен видати направлення на проходження медико-соціальної експертизи. Також лікар повинен призначити проходження різних аналізів, лабораторних та інструментальних досліджень, відвідування інших фахівців.

Після цього потрібно відвідати ще раз лікуючого лікаря, який видасть направлення на МСЕ – вже з результатами комплексного обстеження.

Після проходження експертизи комісія вивчає підготовлені лікарем документи, присвоює відповідну групу інвалідності і призначає план реабілітації.

Після рішення комісії – отримання посвідчення та оформлення посібників. Для цього необхідно звернутися у відділ соцзахисту та надати усі документи, видані комісії МСЕ.

Діти з аутизмом

Необхідні документи для оформлення інвалідності

  • Заява від батьків про бажання провести медико-соціальну експертизу;

  • Свідоцтво про народження або паспорт;

  • Напрямок лікуючого лікаря (при подачі документів на комісію (форма 088/y-06));

  • Документи, що підтверджують наявність відхилень по здоров’ю дитини;

  • Психолого-педагогічна характеристика на дитину, видана в дитячому саду або школі, які він відвідує. Якщо ж дитина перебуває вдома, то тоді слід вказати про це окремо, так як в такому випадку характеристика не потрібна.

Медико-соціальні експертизи Дніпра

Обласний клінічний центр медико-соціальної експертизи Соборного району: Соборна площа,14/16. Телефон: +380(56)-370-29-42.

Обласний центр медико-соціальної експертизи: проспект Героїв, 22. Телефон: +380(56)-374-50-22.

Правобережна міжрайонна медико-соціальна експертна комісія №1: вулиця Новосельная, 7. Телефон: +380(56)-749-71-30.

Обласний центр медико-соціальної експертизи Амур-Нижньодніпровського району: проспект Мануйлівський, 29. Телефон: +380(56)-223-15-20.

Обласний центр медико-соціальної експертизи Чечеловского району: вулиця Краснопольська, 6Б.

Обласний центр медико-соціальної експертизи Шевченківського району: проспект Богдана Хмельницького, 19. Телефон: +380(56)-374-55-19.

Управління соціального захисту населення Дніпра

Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради: вул. Жуковського 39/41. Телефон: (056)377-88-98, (095)095-91-58.

Правобережне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради: вул. Трудова, 1-а. Телефон: (056)767-10-32.

Лівобережне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради: пр. Петра Калнишевського, 55. Телефон: (056)722-21-85.

Діти з аутизмом

Де в Дніпрі проводять реабілітацію для дітей з аутизмом

У Дніпрі вже четвертий рік працює сучасний реабілітаційний центр для дітей з аутизмом.

У цьому центрі з дітьми займаються професійні лікарі, психологи і психотерапевти, які використовують сучасні способи роботи.

У центрі допомагають соціалізуватися дітям з усієї Дніпропетровської області. Вік – від 5 до 7 років. Малюків готують до школи, а ще вони отримують безліч оздоровлюючих процедур.

Реабілітаційний центр для дітей з аутизмом

Реабілітаційний центр для дітей з аутизмом

Одночасно там навчають до півтора десятка дітей. Поряд з малюками завжди перебувають батьки.

Дітям допомагають розвиватися досвідчені фахівці – дефектологи, логопеди, реабілітологи, психологи, вузькопрофільні лікарі. До кожної дитини – індивідуальний підхід і відповідна методика.

Відзначимо, що жителі Дніпропетровської області можуть звертатися у реабілітаційний центр за консультаціями. Співробітники діляться власними методиками та дидактичними розробками з батьками.

Центр знаходиться за адресою: вулиця Ляшко-Попеля, 1. Телефон: (0562)377-20-14.

Реабілітаційний центр для дітей з аутизмом

Реабілітаційний центр для дітей з аутизмом

Раніше PROZORO.NET.UA повідомляв про те, що жителі Дніпра можуть отримати консультацію лікаря онлайн. Для цього необхідно попередньо записатися. Стало відомо, як отримати консультацію лікаря онлайн в Дніпрі і у скільки це обійдеться.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение