Через 10 років в Україні може статися катастрофа, під загрозою виживання – кліматолог

Для світу і України в цілому є наступні 10 років, щоб уникнути найбільш катастрофічних змін клімату, після яких погода стане непередбачуваною.

Подпишись на наш Viber -канал и получай только самые важные новости без рекламы!

Про це в інтерв’ю УНН розповів голова Української кліматичної мережі Ілля Єременко.

Кліматолог пояснив, що зараз опади випадають нерівномірно, тому рослини пересушені, з-за чого відбувається їх загоряння. Також з великою кількістю опадів не справляються наші системи дощової каналізації. Наприклад, в деяких містах після зливи вода може стояти глибиною в метр.

Засуха

На думку Єременко, існує певна межа, після якої зміни клімату стануть непередбачуваними і неконтрольованими.

«Поки ми цю межу не перейшли, у нас є найближчі 10 років для того, щоб уникнути найбільш катастрофічних змін. Це важливо, адже безпосередньо пов’язане з вирощуванням їжі», – пояснив він.

Кліматолог підкреслив, що людство розвивалося в умовах стабільного клімату, але його кардинальні зміни вдарять по виживанню людей.

«Ми знали, що якщо тут росте жито, то вона тут буде зростати в наступному році і через 10 років теж. Люди могли розраховувати на врожай, плюс-мінус, звичайно, погода мінялася, але якісь розрахунки можна робити, а зміни клімату, вони підставлять під загрозу вирощування їжі», – попередив Єременко.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA, начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру ДСНС України Тетяна Адаменко повідомила, що якщо в Україні збережуться справжні темпи підвищення температури, частина її ризикує перетворитися на пустелю.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение