Половина заробітчан більше не поїде на заробітки – Устенко

З-за економічної кризи, викликаного пандемією коронавіруса, приблизно половина українських заробітчан можуть перестати їздити на заробітки за кордон.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Таке припущення висловив радник президента України, економіст Олег Устенко в інтерв’ю «Країні».

Заробітчани в Україні

На його думку, у цього буде дві причини. Перша – багато українці, налякані епідемією, навіть через роки будуть боятися їхати в ту ж Італію або Іспанію, де вона вирує зараз. А друга – після кризи у Європі потрібно буде менше робочих рук.

Фактор страху

«Коронавірус змінить економічну філософію людей. Ми будемо менше подорожувати, ходити в ресторани, на масові зборища», – сказав Устенко.

Як приклад він навів страх деяких людей ходити в ліс по гриби після аварії на ЧАЕС зі страху, що гриби накопичують радіацію. Інші люди, що пережили Голодомор 1933 року або репресії в СРСР, ніколи не викидали сухарі і підсвідомо уникали вулиць, де перебували управління міліції.

«Скоро ми побачимо дві протилежні групи людей. Перша забуде моментально, а по завершенню карантину влаштує безперервну вечірку. Друга група буде налякана так, що продовжить сидіти по своїх норах», – пояснив Устенко.

Непотрібні заробітчани

Друга причина – занепад міжнародного туризму і як наслідок – надлишок робочих рук у країнах Європи.

«Бізнесмени в Польщі, Словаччині, Італії, Іспанії відмовляться від великої кількості персоналу. Це триватиме як мінімум три роки. Так навіщо мені протягом трьох років українські заробітчани, якщо у мене, припустимо, свій ресторан в Італії? Там свій ринок, своя безробіття – робочих рук і так буде вистачати. Плюс можуть бути кримінальні санкції за працевлаштування нелегалів», – припустив Устенко.

До чого це може призвести

Заробітчани, які будуть змушені сидіти вдома, за припущенням економіста, почнуть створювати бізнес в Україні.

«20-30% людей бачили хорошу життя і знають, як її будувати, тому вони почнуть розвивати свій малий і середній бізнес. Наприклад, пекарні, клінінгові компанії. Конкуренція збільшиться», – сказав Устенко.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA за 10 днів з Польщі в Україну з-за спалаху коронавіруса повернулося понад 100 тисяч українців (12% українських трудових мігрантів), у результаті підприємства харчової промисловості та логістичні компанії можуть опинитися на межі краху.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение