Грошей вистачить на півтора-два роки: експерт дав невтішний прогноз для Росії

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Низька ціна на нафту марки Urals, 13 доларів за барель, спричинить за собою не тільки скорочення надходжень до російського бюджету, але і Фонд національного добробуту теж.

Про це в блозі на PROZORO.NET.UA написав російський нафтовий експерт Михайло Крутіхін. За його словами, бюджет РФ зверстаний з ціни на нафту 42,40 долара, що втричі більше реальної.

«Скорочення обсягу нафти спричинить за собою не просто скорочення надходжень до бюджету, але і Фонд національного добробуту теж. Щоб виконувати його, потрібно з цього Фонду брати гроші. Бюджет зверстаний з ціни на нафту 42,40 долара, що втричі більше реальної, і вся різниця буде поглинатися з Фонду. Деякі кажуть, що його вистачить на 6-10 років, а деякі, що на півтора-два роки», – запевнив Крутіхін.

Російський рубль

За його словами, через падіння цін на нафту, скорочується розмір запасів, які можна рентабельно видобувати з землі.

«До кризи говорили, що приблизно 30% від усієї залишився нафти в Росії – це рентабельна нафту, з якої можна отримувати прибуток. А решта – це трудноизвлекаемая нафту. Щоб отримувати з неї якийсь прибуток, компанії повинні мати на виході ціни 65-85 доларів за барель. Таких цін зараз немає. Нафта існує, але взяти її економічно неможливо. А якщо ціни падають, значить замість 30%, добувати будуть тільки 20», – підсумував Крутіхін.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA раніше Михайло Крутіхін запевнив, що ціни на нафту в найближчі два місяці підуть вниз-за цінової війни між конкурентами і постачальниками нафти.

Читайте всі «Новини Росії» на PROZORO.NET.UA.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение