Дефіцит бюджету України може зрости до 8%

У НБУ заявили, що в 2020 році дефіцит бюджету може зрости з 2% до 8%, але це не несе в собі загрози для макрофінансової стабільності.

Подпишись на нашу страницу в Facebook и наш Telegram-канал! Там только самые важные новости и никакой рекламы!

Про це сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб, передає «Економічна правда». За його словами, короткострокове збільшення дефіциту державного бюджету є інструментом подолання наслідків економічної кризи.

Економіка України

«Розрахунки уряду показують зростання дефіциту державного бюджету в 2020 році з 2% до 8%. Так, це значне зростання, але потім економіка відновиться. Короткостроковий зростання дефіциту бюджету на один рік не є великою проблемою», – повідомляє Сологуб.

За його словами, порівняно з іншими країнами, що розвиваються, з точки зору бюджету в Україні не така погана ситуація.

«У нас є доступ до допомоги від інших донорів, не потрібно вести довгих переговорів. Потрібно зробити те, що давно треба було зробити, і отримати доступ до фінансування», – пояснив він.

Також за словами Сологуба співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися до 70%.

«Співвідношення держборгу до ВВП може збільшитися з 50% до 60-70%. Якщо в наступному році економіка повернеться до зростання, то воно може скласти 10%, а реальна – 3%. Тоді ми повернемося до зниження співвідношення держборгу до ВВП», – резюмує топ-менеджер НБУ.

Як повідомляв PROZORO.NET.UA:

  • В Україні можуть втратити роботу від 170 до 500 тисяч чоловік – внаслідок економічної кризи, викликаного пандемією коронавіруса. Такий прогноз дав екс-міністр економіки Тимофій Милованов.

  • Внаслідок пандемії коронавіруса в Україні курс долара може злетіти до 30-35 грн/$, а ВВП – впасти на 4-9%. При цьому обвал економіки може бути настільки сильним, що криза 2009 року може здатися одним з кращих сценаріїв.

  • Авіаційна галузь України без негайної допомоги держави чекає банкрутство, так як вона не зможе самостійно оговтатися від збитків, понесених внаслідок пандемії коронавіруса. Втрати лише за перший квартал 2020 року оцінили в 10-15 млрд гривень.

  • В умовах жорсткого карантину у 57% українців заощаджень вистачить на 4 тижні або навіть менше.

  • Головний фактор, який буде найближчим часом впливати на курс гривні – це поширення коронавіруса.

Источник

Только что написал(а)
смотреть
пишет
Обсудить
Поделиться
author
пишет сообщение